• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do 4000 praca filmy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
556 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Altriana Nowicjusz (160 p.)
Cześć. Potrzebuję małej pomocy w znalezieniu nowego laptopa. Moja stara Toshiba ma już ponad 7 lat i powoli zaczyna się kruszyć. Więc w ciągu najbliższego roku planuję zakup nowego sprzętu, który posłuży mi równie długo bez awarii, jeśli to wciąż możliwe. Laptopa używam do pracy (często mam otwartych kilka dużych pdf-ów) więc fajnie jakby to płynnie chodziło, do filmów i czasem do gier wystarczy np. Unreal Turnament 2017 żeby odpalił, w sumie do wszystkiego. Jest dość silnie eksploatowany, dlatego nie interesują nie cieniutkie zabaweczki musi być dość solidny i wytrzymały. Bateria nie ważna. Ekran 14-15 najlepiej matowy. Dysk najlepiej SSD.

To mniej więcej tyle. Z góry dzięki za pomoc.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2018 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
komentarz 1 marca 2018 przez Altriana Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za podpowiedź. Od razu wpadł mi w oko. Sprzęt wygląda ciekawie choć nie znam marki. Rozumiem że to kadłubek tak?? Czy to nie zmniejsza jakości wykonania??
komentarz 1 marca 2018 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Chyba nie
0 głosów
odpowiedź 3 marca 2018 przez Altriana Nowicjusz (160 p.)
1. Kwota jaką chcę przeznaczyć to tak do 4000, jak będzie trochę więcej to jakoś przeżyję

2. Matryca 15,6 jest optymalna jak dla mnie.

3. To będzie mój jedyny komputer i będzie używany do pracy z dużymi plikami pdf, kilkoma na raz i żeby mi nie myślał w nieskończoność i się nie zacinał, poza tym  do oglądania filmów, do grania w gry komputerowe  do przeglądania stron internetowych, programy które używam nie są obciążeniem, mój obecny komputer daje radę.

4. Matowa matryca i dysk SSD.

5. Ja chcę żeby mi posłużył jak najdłużej i żeby parametry były jeszcze w miarę ok za te 5 lat i 7 lat. Było by miło gdyby się nie rozleciał jak spadnie na podłogę itp.

6. Będzie używany głównie w domu, na zasilaczu

7. Bez systemu operacyjnego

  Nie wiem co jeszcze mogę dodać.

 

Mam kilka propozycji powiedzcie mi czy dobrze celuję:

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-5577-5577-2950-1749616/

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk011bpb-8-gb-ram-120-gb-m-2-pcie-120-gb-ssd-1531532/

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y520-15ikba-80wy001epb-1457448/

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050-g1050-15pl17-8-gb-ram-120-gb-m-2-pcie-256-gb-ssd-1252663/

https://www.morele.net/laptop-msi-gv62-7rd-1890xpl-8-gb-ram-240-gb-ssd-1230457/
komentarz 3 marca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Wypełniłeś jakąś shit ankietę jakiegoś spamera i nadal nie wiemy czy kupujesz na firmę, na raty czy za gotówkę, kiedy planujesz kupować jak najszybciej czy dopiero za miesiąc i czekasz na Coffee Lake-H (no jak na "5-7 lata")? I właściwie co znaczy "do grania w gry komputerowe" bo to może być LOL, Rocket League, Wicher3 lub Cyberpunk2077. Matowa matryca - a jaka powłoka?

"Będzie używany głównie w domu, na zasilaczu" nawet zapytam czy ważne dla ciebie aby w w biosie była opcja ładowania baterii tylko do 50%/80% tak by nie trzymać jej ciągle naładowanej do 100% przez co traci sporo na pojemności z czasem bez normalnych cykli ładowanie i rozładowania...

Ankieta personalna jak napisać prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego modelu laptopa - była w przypiętych.

Inspiron 5577 - będziesz w nim wymieniać matryce? Bardzo łatwo się to robi - link. Reszta też nie ma za dobrych kwestia też jakości wykonania.

komentarz 4 marca 2018 przez Altriana Nowicjusz (160 p.)
przeniesione 4 marca 2018 przez Arkadiusz Waluk
Ok to wzorując się na ankiecie:

1) kobieta lat 27, komputer kupiony będzie za gotówkę prywatnie, żadnych dodatkowych gwarancji nie chcę

2) bez systemu operacyjnego

3) matryca 15,6 , waga nieistotna

4) dysk SSD (lub/i SSD M.2 PCIe) ~300-400GB

5a) tylko laptop, nowy do 4000 zł ( ew. może być trochę więcej) żadnych dodatków

5b) okres użytkowania 6-8 lat to będzie mój jedyny komputer

5c) zakup do końca bieżącego roku, pewnie wcześniej

6) wytrzymała konstrukcja, bateria prawdopodobnie będzie całkiem wyjęta

7) matryca full HD matowa IPS, czasem używam HDMI

8) miejsce użytkowania: głównie dom, biurko,

9)gry wymagania: Windows 7 64-bit / Intel® Core™ i5, procesor z serii AMD FX lub lepszy  2.5 GHz or faster /  NVIDIA® GeForce® GTX 650 lub AMD Radeon™ HD 7790 lub lepsza   / 4 GB RAM

10) programy: Adobe Acrobat Pro DC, jak mam otwartych kilka, czy kilkanaście pdf-ów to chciałabym, żeby długo nie myślał przy przełączaniu i nie zacinał się. Poza tym pakiet Office.

11) 8 GB RAM-u to raczej minimum

12) mam ponad 7 lub 8 letnią Toshiba Satellite L650-1NT

 

Mam nadzieję że teraz jest bardziej precyzyjnie.
–1 głos
odpowiedź 1 marca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

https://www.nieidealny.pl/forum/forum/4-kupno-laptopa-zakup-notebooka-porownanie-modeli/

Podaj trochę bardziej konkretnie i precyzyjne informacje.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,283 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez shiver Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,327 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zanfane Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 706 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Eukill Początkujący (250 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...