• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

business analyst / IT analyst - sciezka kariery, sciezka wiedzy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
653 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tyson1 Nowicjusz (120 p.)
edycja 28 lutego 2018 przez tyson1
Jako, ze jest to moj pierwszy post, to  przedewszystkim chcialbym przywitac wszystkich.

Chcialbym poradzic sie was odnosnie wyboru sciezki zawodowej, ktora jest troche powiazana z IT. Niestety nie studiowalem informatyki dlatego mam spore braki podstawowej wiedzy. Od trzech lat pracuje w duzych miedzynarodowych korporacjach. Pierwsze dwa lata to praca klepacza w excelu, aczkolwiek dzieki temu poznalem excel dosc dobrze i na obecna chwile czuje, ze  to moja mocna strona. Kombinuje z trudniejszymi formulami, czasem tworze jakies makro v VBA aby usprawnic prace, tworzenie raportow itp. Jednak brak rozowju spowodowal, ze zaczalem szukac innej pracy.

Od 5 miesiecy pracuje jako support Analyst. Ciekawsza pozycja aczkolwiek wciaz czuje braki tych podstaw IT.  Na codzien zajmuje sie analizowaniem procesow w firmie, wyciaganie danych z SQL server managment i przesylaniem raportow klientom. Raportujemy bledy w aplikacjach internetowych. Uzywam narzedzi jak Kibana, Splunk do sprawdzania logow. Sprawdzamy XML & Json i przesylam dane do developerow.

Obslugiwac te narzedzia to nie jest wielki problem aby sie nauczyc, aczkolwiek mam problem ze zrozumieniem procesow zachadzaych w tych aplikacjach. Np. nie rozumiem dlaczego dane pomimo, ze zaladowane do systemu nie wystwietala sie na live site.

Chcialbym rozwijac sie w kierunku analityki jednak w wiekszosci ogloszen na pozycje np.  business analyst czesto mile widzini sa studenci it/ doswiadczenie IT

Z waszego doswiadczenia od czego powinieniem zaczac uzupelnianie brakow wiedzy aby rozwijac sie jako analityk? Obecnie ucze sie zagadnien z sieci komputerowych, Power BI, trenuje VBA. Zastanawiam sie czy nie powinienem isc raczej w strone Front End co pomoze mi w karierze analityka? Zaczac studiowac HTML, CSS, JS? czy moze bardziej w strone programowania Back end np. w Python? A moze w ogole programowanie nie jest wymagane a raczej zabrac sie za nauke np. jak dzialaja sieci komputerowe czy aplikacje? Czy zabrac sie za wszystko?

 

Moje CV umiejtenosci na dzien dzisiejszy wyglada tak:

Excel, Access, SQL, podstawy Power BI, project managment + yellow belt.

Drugs sprawa jest taka, ze mieszkam za granica i lapie otwarte pozycje w roznych krajach. Chialbym posiadac jakis zestaw umiejetnosci, wiedzy, ktorymi pomoze mi ogolnie z szybszym znajodwaniem nowych pozycji w tych obszarach wiedzy.

Doradzicie czego mam sie uczyc aby ruszyc z rozwojem?

Tak dla przykladu pozycje wymagajace prawie zerowe umiejetnosci excela(klepacze) w Rumunii wyciagaja 4500zl netto, co na tamte warunki pozwala zyc jak krol :) I wiem to z doswiadczenia.

pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 826 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...