• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vue -> błędny odczyt(opóżniony odczyt stanu)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w JavaScript przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Z góry mówię, że kodu nie pokaże. Pytanie kieruje do osób z doświadczeniem przy pracy z Vue i czy napotkali podobny problem i jak go rozwiązali.

A i async/await na watch z góry mi nie pozwala :).

Mamy 3 komponenty vue. Ich struktura wygląda tak.

ComponentMatka -> componentSwitch => componentA

                                                               => componentB

ComponentA emituje zdarzenieA.

ComponentB emituje zdarzenieB.

I sytuacja emit wygląda tak:

zdarzenieA            zdarzenieA            zdarzenieA

ComponentA ==> ComponentSwitcher ==> ComponentMatka --> metoda sprawdzGalerie();

zdarzenieB           zdarzenieB           zdarzenieB

ComponentB ==> ComponentSwitcher ==> ComponentMatka --> metoda sprawdzCzyZdjecieIstnieje();

Przytym componentSwitcher wywołuje zdarzenie wezGalerie/wezZdjecie.

(event click) => ComponentSwitcher ==> ComponentMatka --> galleryEventCallback();

Dany użytkownik klika dany checkbox w zaleznosci co zostalo klikniete wyswietla sie galeria albo pojedyncze zdjecie plus jest to informacja dla zapisu co ma wziąść pod uwagę gdy dojdzie do zapisu danych.

UWAGA! callbacki przy wywołowaniu switcha, się zgadzają stany się zmieniają.

Ale gdy klikam zapisz , bierze stany domyslne (nieprawidłowe) choc stan jak wyzej wynika jest AKTUALIZOWANY!

Co ciekawe, gdy zakończy się ta funkcja zapiszPomysl, wywołowany jest jeszcze raz callback(SIC!) który zmienia stany jak by nastapilo klikniecie checkboxa. Wiem, to z tego powodu, że obserwowałem stany na watch.

Co ciekawe drugie klikniecie zapisz i juz stany sie zgadzaja....

Siedziałem nad tym z 5 godzin i jedyne na co wpadłem wywoływać się przez Vuex, getters działa jeszcze mutator coś nie dżwięczy.
komentarz 27 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Z góry mówię, że kodu nie pokaże. 

Dobrym zwyczajem jest zrobienie chociaż  klona kodu produkcyjnego, który odzwierciedla Twój problem. Jest to ukłon w stronę osób które będą poświęcać swój czas na rozwiązanie Twojego problemu. Przemyśl to bo nie robisz na łaski wystawiając kod, nikt tutaj nie musi Ci pomagać. 

komentarz 27 lutego 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Teraz nie mam dostępu plus jest tego jakieś 400 lini.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2019 w JavaScript przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 74 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2023 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...