• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

usuwanie wirusa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
196 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)
Witam, ostatnio przeskanowałem swoj komputer programem eset, wykrył on dwa wirusy. Jeden z nich to

Win64/CoinMiner.BV, a drugi VBS/CoinMiner.EC, oba te programy zostały wyleczone przez usunuęcie. Jednak boje sie ze zostały jeszcze jakieś pozostałości po nich, nie znalazłem też jasnej informacji co te wirusy własciwie robią, jedne źródło pisze ze wykorzystuje on sprzęt do kopania krypto walut, ale jakoś nie zauważyłem spadku wydajności, poza faktem ze mój sprzęt dziwnie się zachowuje, a zaś inne ze do wyłudzania danych. Proszę o porade, bo jakoś nigdy nie miałem z tym specjalnie problemów.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Polecam przeskanować kompa programem hitman pro.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)
A coś bootowalnego? bo widze ze antywirus nie chce skanowac niektóych plików systemowych, nie moze do nich uzyskać dostępu
komentarz 27 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Bootowalnych nie używałem więc nie wiem który byłby odpowiednio dobry.
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Przeskanuj sobie MBAM z poziomu systemu. Jak chcesz jeszcze coś bootowalnego to wypal sobie Dr.Web LiveDisk.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 465 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Bezimienny999 Nowicjusz (140 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...