• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Junior front-end vs studia mgr na dobrej uczelni

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,963 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Witam. W tym roku obroniłem inżyniera na politechnice (informatyka). Stoi przede mną trudny wybór i postanowiłem poradzić się ludzi bardziej doświadczonych zawodowo/naukowo. A więc.. pół roku temu dostałem się na staż i otrzymałem ofertę na pół etatu jako junior front-end dev. Jakimś cudem przeżyłem godzenie nauki w pracy z tą na uczelni, gdzie była do napisania praca oraz kilka egzaminów.

Aktualnie dalej pracuję, zapisałem się też na studia magisterskie (informatyka, ale inny wydział) i zacząłem łączyć znów te  dwie rzeczy, ale naszły mnie przemyślenia.

Studia na tym etapie będą już znacznie hamowały mój rozwój zawodowy - popracuję na spokojnie, ale będę stać w miejscu, mniej perspektyw na coś innego niż duże korpo w przeciągu dwóch lat. Dodatkowo ogromny koszt podróży (70km dziennie), sporo pierdół (znowu całki, język niemiecki, bazy danych i multum wykładów) aczkolwiek nie oczekiwałem cudów.

Wypisałem tu same minusy studiów, ale jest bardzo ważna kwestia - z mgr mam papier za granicą (inż chyba nie jest uznawany) no i jest możliwość rozwoju w wielu kierunkach (gdyby mi się nagle odechciało web dev'a np. za kilkanaście lat).

Dlatego też sam nie wiem czy lepiej przemęczyć te 1,5 roku kosztem pracy czy też przestać się bawić w szkołę :)

Zapraszam do merytorycznej dyskusji :)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Nie możesz zrobić magisterki zaocznie?
komentarz 27 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Oczywiście nie napisałem wszystkiego. Aktualnie od lutego była możliwość tylko dziennych studiów. Ale jak najbardziej od października mogę zacząć zaoczne.
+2 głosów
odpowiedź 27 lutego 2018 przez bartek5_6 Użytkownik (680 p.)
Ja teraz kończę mgr i już nie ma tego co na inżynierce, w sensie chodzisz bo musisz i myślisz kiedy skończysz. Lata lecą ... Uważam, że jako informatyk nie potrzebujesz dyplomu mgr, ważniejsze jest doświadczenie. Każda firma bardziej spojrzy zdecydowanie lepiej jako pracownik 1,5 roku jako programista, niż że skończyłeś studia mgr. No i jak wspomniałeś, po co przy stanowisku front-end całki i równania różniczkowe ? :D

Nie wiem jak to wygląda za granicą, czy mgr traktują dużo lepiej niż inż, lecz jak wspomniałem, doświadczenie zawodowe jest ważniejsze.

Lecz najważniejsza zaleta studiów, gdybyś miał tylko studiować (bez pracy), a był w stanie się utrzymać materialnie to idź na studia. Napracujesz się jeszcze w życiu :D
komentarz 27 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
No niestety, moja sytuacja jest jaka jest i bez pracy nie wyobrażam sobie już funkcjonowania ;)

Dziękuję za radę! Myślę jedynie o tym, czy nie przejść faktycznie na zaoczne.

Zacząłem tego mgr tylko dlatego, że to była jedyna szansa na szybkie kontynuowanie studiów, ale po 2 tygodniach mam lekko dość.
+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Na Twoim miejscu zrobiłbym studia mgr (zaocznie, nie przerywając pracy), z kilku powodów:

- W życiu, pracy liczą się zarówno umiejętności faktyczne, jak i "papierek" (tytuł, dyplom).

- To tylko 1,5 roku "męki". Jesteś jeszcze w "uczelnianym gazie", zrobisz to z rozpędu. Później byłoby znacznie trudniej, lub całkiem nie możliwe.

- Informatyka ma tę zaletę, że część pracy można wykonywać w domu. Myślę, że twój pracodawca będzie wyrozumiały. Zwykle tak się dzieje.
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)

Wiesz co jeżeli

  sam nie wiem czy lepiej przemęczyć te 1,5 roku kosztem pracy czy też przestać się bawić w szkołę :)

może faktycznie nie ma sensu uczyć się dalej i idź do pracy.  Ja osobiście bardzo cenię kwestię edukacji i studia zaoczne w tym przypadki jak dla mnie są najlepszym rozwiązaniem.

komentarz 28 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Nie zrozum mnie z tym tekstem źle, ale to zależy przede wszystkim od indywidualnej sytuacji, a ja odpuścić zarabiania już nie bardzo mogę.

W każdym razie podjąłem decyzję - jak na razie pociągnę te studia dzienne - jeśli po połowie roku wyda mi się, że dam radę - zostaje. Jeśli nie to od października przejdę na zaoczne i też nie powinno być źle ;)

A w pracy pół etatu nie powinno być złe.
komentarz 28 lutego 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
Wyje mi się, że troche zamykasz się na rozwój. Jeżeli Twój pracodawca uzna, że jesteś dobry i będzie chciał Ci zaproponować współpracę na pełen etat pon-pt 8-16 to będziesz miał ciężką decyzję do podjęcia.
komentarz 1 marca 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Zamykam się na rozwój? Nie wiem, wydaje mi się właśnie, że większy rozwój da mi ta praca z pelnym zaangazowanjem, ale może się mylę

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,417 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 330 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 4,303 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...