• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Marzenie o własnym serwerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w Nasze projekty przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Jakieś 100 lat temu, tak dla rozluźnienia atmosfery dodałem to 100 lat. Bowiem nie było to tak dawno. Mam marzenie. Odkopałem je z wnętrza mojej duszy i umysłu.
Chodzi mi o szafę serwerową. Widziałem na allegro, że sprzedają coś takiego.
Wiem jakie wiążą się z tym koszty, natomiast czy to ma sens?
Chciałem mieć własny serwer, w tym hosting.
Może nie jestem jedynym marzycielem.
Może coś podpowiecie?
Może już taką macie?
Dziękuję za możliwość wypowiedzenia się.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Chcesz taki serwer postawić w domu? W celach czysto edukacji i zabawy czy zrobienia z tego czegoś poważnego?

Bo aby to miało sens potrzebujesz odpowiedniej infrastruktury, już kiedyś mniej więcej tłumaczyłem: https://forum.pasja-informatyki.pl/105138/wlasny-serwer?show=105146#a105146
+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
A co miałby Ci umożliwić taki serwer, do czego służyć ?
komentarz 26 lutego 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Do hostingu plików, posiadania na nim własnych domen. Udostępnianiu ludziom też tego dobytku.
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez niezalogowany
Jeżeli byłbyś osobą, która faktycznie potrzebuje żelastwo w domu to nie zadawałbyś tego pytania na tym forum.
Jeżeli chcesz mieć swój "serwer" to lepiej kup sobie serwer dedykowany(lub VPS) i na nim skonfiguruj sobie cokolwiek czego potrzebujesz. :)
1
komentarz 26 lutego 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Nie ma się takiej satysfakcji z dedyka czy VPS'a jak z własnego serwera w domu :)
komentarz 26 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Kwestia posiadania takiego serwera w domu to jedno, a drugie utrzymywanie takiego pomysłu przy życiu. Chyba, że planujemy tylko sobie zagracić pokój.
komentarz 22 maja 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)

@radzik1702,

Cześć,
Jeżeli chcesz prowadzić hosting z udostępnieniem Stron WWW i domen potrzebujesz
2 adresy IP zew. dla DNS
Dobry internet Symetryczny
Minimum 3 Dyski (Raid 5)
Dość dobre procesory oraz duża ilość pamięci
UPS`y
oraz dobrego portfela na prąd.

A teraz pytanie do ciebie. Co się stanie jak siądzie 1 łącze prąd na 24h ?

Dlatego stosuje się Clustering,Clouding,Generatory,Chłodzenie klimatyczne itd. :: aby rozłożyć obciążenia oraz zredukować alerty w czasie awarii, to tylko techniczne rzeczy.

Teraz potrzebujemy Dobre Firewall`e najprościej zwalczanie DDOS lub włamy i utrata danych.

Chodź w domu do testów oraz osobistego użytku I3 8GB 3Dyski Raid5 internet typu 50Mbit/s async. i na domowe rzeczy wystarczy ;)

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 471 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 532 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...