• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na jaki hosting dodać stronę i jak to w ogóle zrobić ?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
891 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w HTML i CSS przez timati Bywalec (2,060 p.)
Hej, mam pytanie takie jak w temacie. Napisałem sobie stronkę dla firmy (html/css/jquery/js ) i mam teraz problem ze znalezieniem dobrego hostingu i porady jak wgl coś takiego się robi.

Możecie polecić jakiś hosting ?

Możecie podpowiedzieć jak wstawić taką stronkę do sieci ? Dodam też, że mam sporo obrazków i chciałbym w przyszłości jeszcze dodawać. Je też muszę wstawić na jakiś hosting ?

Z góry dziękuję za pomoc.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez gielo Użytkownik (720 p.)
Zależy czego oczekujesz od hostingu. Hekko ma w miarę tanie i dobre konta hostingowe. Stronę wgrywasz do katalogu na jaki wskazuje Twoja domena poprzez FTP.

Dobra rada. Poczytaj sobie trochę o funkcjonowaniu serwerów hostingowych. Także jak podpiąć domenę i ewentualnie skonfigurować prawidłowo serwery dns dla niej.
komentarz 26 lutego 2018 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Dziękuję za odpowiedź.

Od hostingu nie wymagam zbyt wiele, strona to tylko wizytówka firmy. Kilka słów o firmie, fotki z realizacji, jedyną dodatkową funkcjonalnością jest formularz kontaktowy, którego jeszcze do końca nie mam :D
+3 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Każdy pewnie będzie polecał hosting, który sam testuje/używa. Ode mnie było to linuxpl ale ostatnio zmienił się właściciel i na razie wstrzymuję się z poleceniem, nawet sam szukam czegoś nowego dla siebie (opinie o firmie, która przejęła linuxpl nie są pochlebne).

Co do samego procesu udostępniania strony w internecie, to potrzebujesz hostingu i najlepiej domeny. Dostajesz dostęp do FTP, wgrywasz pliki i strona normalnie śmiga pod danym adresem (lub wykupioną domeną).

Co do zdjęć to zależy o czym mówisz? Zakładam, że jest to prosta strona bez żadnego backendu i wszystko ręcznie będziesz dodawał. Wtedy zdjęcia wystarczy, że znajdą się u Ciebie na hostingu. Gdyby był podpięty CMS, to wtedy określasz tylko ścieżkę, gdzie pliki mają się zapisywać u Ciebie na serwerze.
+2 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Mateusz Pijanowski Bywalec (2,130 p.)

Jeżeli chodzi o typowo darmowe hostingi to z mojej strony polecam Ci cba lub uCoz (jeżeli chodzi o uCoz, to tylko gdy Twój projekt nie zawiera plików php i nie wymaga wyjątkowo dużych zasobów pamięci (do 400mb)).

W przypadku CBA konfiguracja strony przebiega przede wszystkim po przez serwer plików FTP, na którym po prostu przerzucasz pliki projektowe (darmowa wersja do 1GB przestrzeni dyskowej).

Jeżeli chodzi o uCoz sytuacja wygląda tam podobnie: zakładasz konto, stronę o określonym adresie, przechodzisz do górnej zakładki "narzędzia" i "menadżer plików", po przez którego wrzucasz pliki projektowe na serwer FTP, a następnie konfigurujesz wygląda strony głównej po przez opcję "zarządzaj wyglądem" i "strony witryny".

Ewidentną wadą darmowych hostingów jest specyficzna domena (np. twojastrona.ucoz.pl, twojastrona.cba.pl) i liczne reklamy. Między innymi właśnie przez te kwestie opcję tą polecam raczej do samego testowania stron, a niżeli do ich oficjalnego tworzenia i udostępniania.

Jeżeli poszukujesz płatnego rozwiązania to wydaje mi się że najlepsze usługi świadczy strona OVH.pl, na której możesz znaleźć świetne ceny w porównaniu do jakość i mnogości usług oferowanych przez tą firmę. Ciężko mi tutaj krok po kroku wytłumaczyć Ci jak wygląda proces rejestracji, wykupowania odpowiedniej oferty w zależności od projektu i następnie konfigurowania samej strony, bo jak można się domyślić jest tutaj sporo do tłumaczenia.

Wszystkie wymienione tutaj hostingi są udostępnione w polskiej wersji językowej i dość sprawnie tłumaczą działanie i udostępnianie stron internetowych za ich pośrednictwem. Z mojej strony jednak polecam Ci trochę poczytać czy też pooglądać materiałów choćby na YouTube dotyczących udostępniania stron internetowych po przez hostingi.

To co tutaj Ci przedstawiłem, to tak naprawdę narzędzia (jakie polecam), na podstawie których możesz szukać samej wiedzy jaką już nie jestem wstanie Ci tutaj sprawnie i jasno streścić.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 632 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 384 wizyt
pytanie zadane 21 września 2022 w JavaScript przez Doge Gaduła (3,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...