• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć formularz dodawania przedmiotów na stronę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
508 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w HTML i CSS przez husarbilu Początkujący (370 p.)
Witam!

Wpadłem na pomysł stworzenia strony, gdzie będę zamieszczał przedmioty na sprzedaż.

Jednak nie chcę za każdym razem, gdy będę chciał wystawić nowy przedmiot pisać nowego div'a.

Dlatego, chcę stworzyć formularz dodawania przedmiotów, jednak nie wiem w jaki sposób się do tego zabrać.

Myślałem nad podstroną, na której będą informacje do wypełnienia w formie <input type="">... a na końcu przycisk "submit".

Proszę o nakierowanie mnie.

Dodam, że back-end'a jeszcze nie znam, jedynie liznąłem php.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Co Ci po formularzu? Formularz zbierze tylko dane jakie powinny się wyświetlić, ale nie do końca rozwiąże to Twój problem. Równie dobrze możesz formularz sobie odpuścić i po prostu zrobić bazę danych produktów (mySQL) i zaciągać dane w pętli while (PHP) w odpowiednim szablonie/schemacie (zakodowanym w HTML i ostylowane w CSS). Wtedy nie piszesz teoretycznie za każdym razem nowego DIVa jak to nazwałeś, a tylko raz, a później pętlą while i bazą danych masz ich XX (liczba produktów wprowadzonych do bazy danych).

Przynajmniej z tego co zrozumiałem, to właśnie chcesz takie wyjście, bo kompletnie nie rozumiem po co Ci do tego formularz na tym etapie i w czym on ma Ci ułatwić pracę?

Jeżeli ktoś jeszcze inny (oprócz Ciebie) miałby zamieszczać przedmioty na stronie, to wtedy rozwiązanie z formularzem jeszcze by przeszło, bo jakoś by musiał user podać dane, jednak to znów sprowadza się do tego, że z formularza najlepiej by było, aby dane trafiały do bazy mySQL (lub innej bazy danych).
komentarz 26 lutego 2018 przez husarbilu Początkujący (370 p.)
Miałem nadzieję, że napiszę to w html i css.

Chcę, aby inni użytkownicy nie mogli dodawać ogłoszeń, tylko ja. Zabezpieczył bym ten skrypt hasłem, aby inni właśnie nie mogli.

Ale tak czy siak mysql i php muszę znać, aby to napisać?
komentarz 26 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Html i css to tylko wygląd, musisz to zrobić w php.
komentarz 26 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)

@husarbilu

Innej drogi do tego nie ma. Samym HTML i CSS tego nie wykonasz.

komentarz 26 lutego 2018 przez husarbilu Początkujący (370 p.)
Okej, dzięki za odpowiedź :)
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
https://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm#format/d

W tej książce z tego co pamiętam autor prowadzi krok po kroku do stworzenia aplikacji właśnie dodającej jakieś dane do bazy i potem wyświetlającej je userowi (o ile mnie pamięć nie myli to chyba była jakaś lista dowcipów itp.).

Nie jestem teraz pewien czy uczy ona do końca dobrych praktyk PHP, więc to może skomentują bardziej doświadczeni PHPowcy bo ja już długo w tym nie pisałem, ale nawet jeśli coś tam jest nie do końca aktualne to chodzi o załapanie schematu, całościowej idei itp. Szczegóły potem sam sobie doszlifujesz, np. nie ta funkcja tylko inna itp.
komentarz 26 lutego 2018 przez husarbilu Początkujący (370 p.)
W takim razie biorę się za js, a następnie php i mysql.

Dzięki bardzo za pomoc!
komentarz 26 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Skoro chcesz opanować JS i PHP to polecam:

https://helion.pl/ksiazki/javascript-dla-programistow-php-stoyan-stefanov,javphp.htm#format/d

Masz tam ładnie opisane najważniejsze różnice między nimi. Co prawda nieco pozmieniało się w PHP7, np. doszło typowanie itp. ale na początek myślę, że książka będzie dobrą pozycją.
komentarz 26 lutego 2018 przez husarbilu Początkujący (370 p.)
A co byś powiedział na kursy internetowe?

Html i css uczyłem się właśnie na stronie "kurshtml.edu.pl".

Nauka przez internet czy książka?
komentarz 26 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ciężko powiedzieć... ja lubię co jakiś czas kupić sobie jakąś książkę, czasami jednak mimo ładnie wyglądającego spisu treści okazuje się, że w środku są głównie podstawy, nierzadko też z błędami.

Ale mimo wszystko lubię książkę drukowaną. Z kursów online darmowych i płatnych nigdy nie korzystałem więc nie wypowiem się o ich jakości.

Myślę jednak, że aby ogarnąć js, html, css, php nie potrzeba kurstów, ale samozaparcie i systematyczną naukę.

Wyznacz sobie cel, np. stworzenie prostej aplikacji do zarządzania moimi zadaniami domowymi, listą zakupów itp. itd. Do tego wymyśl jakąś grafikę, jakiś layout. I zacznij pomału dłubać. Jak czegoś nie wiesz - szukaj, pytaj itp. Nad pierwszą apką spędzisz może miesiąc, może 3, ale nauczysz się dużo więcej niż tnąc gotowe lauouty psd. Dzisiaj front to nie tylko html/css, a nawet powiedziałbym że to tylko jeden z wielu elementów. Dzisiaj frontem rządzi JavaScript, i wkracza też do back-endu więc to wg mnie fajna opcja.

Co do PHP to ja zrobiłem w tym parę rzeczy ale jakoś nigdy nie przypadł mi do gustu. Node znacznie bardziej mi odpowiada, ale to kwestia wyboru. Warto jednak znać choćby podstawy PHP aby umieć sobie poradzić jeśli kiedyś spotkasz w nim projekt.

Jeśli o mnie chodzi to polecałbym więc zainwestować w te 2 książki co podałem. Wydasz parędziesiąt zł i sam ocenisz czy Ci to odpowiada. W pełni komercyjne kursy to nierzadko wydatek nawet paru tysięcy zł, więc ta stówka na 2 książki (a nawet nie jeśli dobrze poszukasz) to wg mnie małe ryzyko nawet gdyby Ci się nie spodobały :)
komentarz 26 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
W sieci masz pełno materiałów za darmo, np. jeden z często polecanych kursów do JS (po polsku, ale ja bym Ci radził do materiałów po angielsku już się przyzwyczajać) - http://kursjs.pl/
komentarz 26 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Z tym angielskim to powiem szczerze, że jeśli Kolega dobrze go zna to oki, ale jeśli nie to chyba lepiej żeby choć podstawy łyknął po polsku aby nie pomieszać sobie za dużo. Ale potem fakt, jak najbardziej eng, np. exploringjs wg mnie najlepsza strona o JS.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 192 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...