• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gregory-Monster, kurs programowania, full-stack, back-end

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,200 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mich Początkujący (340 p.)
Cześć,
Jestem zaczynającym programistą, znam na w miarę dobry poziomie javascript (es6, html5 with js, JSON etc..), html5 (RWD, canvas etc..) i CSS3 jedna brakuje mi troche wiedzy z backendu. Zastanawiam się nad podjęciem kursu w gregory-monsters, back-end lub full-stack, myślałem też o Codecool.

Zdaje sobie sprawę jaka jest opinia o tego typu kursach. Dlatego proszę o rade. Szczególnie osób które brały w czymś takim udział, zaczynając w ten sposób w branży IT, lub mają jakąkolwiek styczność z czymś podobnym.

Serdecznie pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A może skoro znasz JS pobaw się node do back-endu? Mając wiedze JS myślę ze z 1-2 książkami o node sobie poradzisz plus coś o np. express i do tego dokumentacja.
komentarz 25 lutego 2018 przez Mich Początkujący (340 p.)
dzięki za odpo :)
+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Może zastanów się co chciałbyś znać z backendu, jaka technologia

Frontend ma tą cechę, że tu mamy tylko html+css+js (z frameworkami)
ewentualnie te wszystkie typescripty, coffeescripty itd, ale to tylko nakładki na javascript (mówiąc ogólnie)

W backendzie mamy do wyboru php, js, ruby, python, c#, java i sporo innych, a wszystko to z frameworkami

każdy z języków i frameworkówma swoje wady i zalety, i każdy jest przeznaczony do troche innego typu projektów
komentarz 25 lutego 2018 przez Mich Początkujący (340 p.)
dzięki za odpowiedz :)

coś tam pisałemm w php, system logowania i rejestracji nowych użytkowników z walidyzacją danych..
Myślałem o Javie albo C# w sumie nie wiem czemu mnie ciągnie do C# wydaje mi się mniej popularny i jeszcze gry można tworzyć w nim Na pewno na przyszłość chciałem zająć się czymś poważniejszym niż sam front ;)
komentarz 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

czymś poważniejszym niż sam front

czemu uważasz że front nie jest poważny? 
tzn sam się tym nie zajmuję, bo piszę backend w c#, ale widzę jak z roku na rok to się rozwija, wychodzą te wszystkie frameworki (np angular, vue)
teraz można zrobić całkiem sensowną aplikację, z tym że jej kod jest publiczny i nie ma za bardzo zapisu do bazy danych

komentarz 25 lutego 2018 przez Mich Początkujący (340 p.)
właśnie zamierzam zająć się angularem zaczynam za chwile,
Aaa skoro piszesz w C#, powiedz od czego zaczynałeś i ogólnie jak wrażenia
komentarz 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Zaczynałem od aplikacji konsolowych, aby wejść w język
Później sprawdziłem Unity3D, gdzie sporo nie umiałem i musiałem bardzo szybko ogarnąć sporo zagadnień
Później ogólnie bawiłem się różnymi typami aplikacji w bardzo podstawowym zakresie i z podstawową wiedzą - np WPF, ASP.NET
Po podstawach z ASP.NET które mnie zniechęciło, zabrałem się za PHP, gdzie spędziłem prawie pół roku
Po tej połowie roku dałem szanse znowu ASP.NET i... spodobało mi się, spojrzałem na to pod troche innym kątem
Ten powrót miałem w sierpniu, od stycznia tworze projekt API open source

wysłałem ci wcześniej na pw pytanie czy chcesz dołączyć
w sumie to szukamy osoby od frontendu, ale gdybyś chciał, mógłbyś nauczyć się przez pomaganie przy niektórych elementach w backendzie
komentarz 25 lutego 2018 przez Mich Początkujący (340 p.)
jak będę miał chwile to coś pokminie widziałem twoją wiadomość i też odpisałem przecież :)
komentarz 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
A i przed C# troche bawiłem się innymi językami, więc wiedziałem mniej więcej jak działa to całe programowanie

m.in zajrzałem do js, javy, c++ (wszystkie w podstawowym zakresie)
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2018 przez MlodyKoder Nowicjusz (140 p.)
Kursy w CodeCool są długie i kończą się zobowiązaniem wobec szkoły ok. 17000zł, które trzeba spłacić po zakończeniu kursu. Jeśli jesteś pewien, ze to nie będzie dla Ciebie problem to w sumie dobry wybór mam znajomego który tam sie uczy. Jeśli chodzi o Gregory-monsters tutaj masz opcje na full-stack albo back-end ale na back-end do nich ciężko się dostać. Jest rekrutacja i nie biorą wszystkich. Z tego co wiem uczą dobrze i mają dobre podejście. Odradzam kursy szybkie np. 1-2 miesiące gdzie obiecują zrobić z ciebie nie wiadomo co. Sam zacząłęm nie dawno prace jako junior MVC/C# i powiem Ci, że wybranie się na kurs to dobry początek ale trzeba też dużo robić samemu.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
https://www.gregory-monsters.pl/

Patrząc na ich stronę to ja bym się nie podjęła tam nauki programowania :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 363 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 18,126 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 29 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zolton Nowicjusz (120 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...