• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdecentralizowana platforma oparta na języku Java [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w Nasze projekty przez hyper Nowicjusz (120 p.)
Witam,

 

Chciałbym zapytać o zdanie profesjonalistów. Co sądzicie o projekcie LISK? Dla tych co nie wiedzą i nie chce im się sprawdzać, jest to z grubsza zdecentralizowana platforma na której mogą powstawać aplikacje napisane właśnie w Javie wykorzystując technologię blockchain. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie o takim projekcie, czy jeśli zostałby wdrożony, to czy jest to rzeczywiście projekt, który może zrewolucjonizować rynek, o dużej przydatności i zastosowaniu?
Możliwe odpowiedzi:
Tak, będzie to użyteczne i może zrewolucjonizować rynek aplikacji (2 głosów, 40%)
Nie, brak funkcjonalności takiej platformy (3 głosów, 60%)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
W Polsce to nie przejdzie- przynajmniej nie teraz   mówi się, że kryptowaluty  wprowadzą rewolucje, ale na pewno nie u nas na chwilę obecną. Toteż to jest walka z ryzykiem .... może się opłacić, a może być totalną porażką . Taki projekt faktycznie mógłby rewolucjonizować rynek, ale ' żadna poważna firma' nie podejmie takiego ryzyka
komentarz 25 lutego 2018 przez hyper Nowicjusz (120 p.)
Mnie w tym zainteresowało przede wszystkim, że decentralizacja oznacza brak wkraczania w naszą prywatność, wyklucza agresywny marketing w naszym kierunku. Brak dotychczasowego "handlu" danymi, co według mnie powoli zaczyna przekraczać "dobry smak". Dlatego chciałbym Was podpytać, czy może właśnie to jest rozwiązaniem na to wszystko.
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Kryptowaluty to dalej jedna wielka niewiadoma
W dodatku strasznie sie wahają - np taki bitcoin, który w 2017 urósł z jak dobrze pamiętam 2-4k do 90k, żeby gwałtownie spaść, teraz jest wart coś w okolicach 30k

Mając szczęście można na tym sporo zarobić, a nie mając szczęścia można sporo stracić
Normalne firmy nie będą się o to opierać, ale według mnie warto się temu przyjrzeć, jako dodatkowe źródło zarobku, może sie uda i będzie fajnie, a jak sie nie uda to nie tracisz wszystkiego
Wadą takiego rozwiązania jest nie aż tak dobra jakość i rozmach, bo wszystko trzeba robić ostrożnie - nigdy nie masz pewności czy za tydzień twój biznes oparty o kryptowaluty nie będzie wart 100 razy mniej

Pewnie za kilka... może nawet kilkanaście lat kryptowaluty będą bardziej stabilne i nie będą aż takim ryzykiem jak to jest teraz - wtedy też więcej firm się za to weźmie, bo będzie to bezpieczniejsze
komentarz 25 lutego 2018 przez hyper Nowicjusz (120 p.)
Bardziej mi chodziło o kwestie techniczne projektu i zastosowanie a niżeli spekulacje na kryptowalutach. Ale masz rację oczywiście, same kryptowaluty to noworodek jeszcze.

"Mnie w tym zainteresowało przede wszystkim, że decentralizacja oznacza brak wkraczania w naszą prywatność, wyklucza agresywny marketing w naszym kierunku, a taka platforma jak LISK może to rozwiązać. Brak dotychczasowego "handlu" danymi, co według mnie powoli zaczyna przekraczać "dobry smak". Dlatego chciałbym Was podpytać, czy może właśnie to jest rozwiązaniem na to wszystko." tak jak wyżej napisałem
komentarz 25 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Że coś takiego powstaje jest jak najbardziej na plus, bo otwiera nowe możliwości

Według mnie wszystko jest zależne od kryptowalut, jeśli będą stabilniejsze i więcej osób będzie z nich korzystać - pewnie więcej firm zacznie się nimi interesować
Będą powstawać konkurencyjne platformy tego typu i całość będzie się rozwijać
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

 czy jest to rzeczywiście projekt, który może zrewolucjonizować rynek, o dużej przydatności i zastosowaniu?

Nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, jednak mam kilka spostrzeżeń. Wydaje się, że technologie oparte na blockchain zrewolucjonizują świat, jak już tego nie robią. Wystarczy spojrzeć na duże firmy, które się tym interesują, wliczając duże instytucje finansowe. Zastosowań jest ogromna ilość ponieważ możesz konwertować istniejące projekty na oparte o blockchain eliminując pośredników (np. uber).

Jednak to jest młoda technologia dlatego jeszcze poczekamy na jej rozpowszechnienie. Co do Liska mają silną konkurencję tak jak neo, cardano, ethereum, eos.  Nikt nie wie który z tych projektów zwycięży, możliwe że będzie decydować popularność projektu a nie jego technologia. 

Plusem Liska może być użyty język (JS a nie jak napisałeś Java), jednak na relanchu nie pokazali dużo nowości. 

komentarz 25 lutego 2018 przez hyper Nowicjusz (120 p.)
Słusznie, a idąc tym tropem jak oceniasz tę jedyną praktycznie różnicę widoczną jaką jest język JS który posłuży do tworzenia aplikacji? Inne wymienione platformy mają chyba swoje języki programowania do wdrożenia. Tak subiektywnie okiem informatyka, który z tych wszystkich projektów, które wymieniłeś ma największy potencjał i dlaczego?
komentarz 26 lutego 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Wybacz nie jestem w stanie ocenić z technologicznej strony, ponieważ trzeba by sprawdzić ich kod i znać się na kilku językach programowania. Mogę tylko takie podstawy powiedzieć:
Lisk - oparty na najpopularniejszym języku JS
cardano - Haskell funkcyjny język, bardzo akademickie podejście, ale wolny rozwój.
ethereum - lider w wykorzystaniu blockchain, mają własny język, wolne transakcje, jeszcze mają proof of work
neo - oprócz  ethereum mają już działające dapp, wspierają kilka języków programowania, na razie nie jest całkowicie zdecentralizowana

Na pewno jest jeszcze kilka kryptowalut, które są podobne. Nie wiem czy to dobry trop patrząc na język programowania używany w projekcie, jest to tylko narzędzie a w przyszłości mogą być dodawane wsparcie dla innych języków.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,636 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2017 w Nasze projekty przez Danrox Bywalec (2,370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 417 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,644 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w HTML i CSS przez Liryk Użytkownik (650 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...