• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tematyka reklamowa (reklamy, kampanie społeczne etc)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
669 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Offtop przez lol Początkujący (280 p.)
edycja 24 lutego 2018 przez lol
Hej, są tu może jacyś fani starych reklam, kampanii społecznych (tych polskich i zagranicznych, szczególnie te z UK i US są ciekawe) psychologii reklamy etc? Z tego co się orientuje temat reklam nie cieszy się zbytnią popularnością, szczególnie wśród młodych osób.

Interesują was filmiki i kanały jak te? (znam więcej jakby ktoś chciał :P)

https://www.youtube.com/channel/UCiWi4_ahFVI_vG-qLwEPTbQ (archiwum bloków reklamowych i programów)

https://www.youtube.com/channel/UChG21Z8zungkcBV-GmHhbLA (archiwum brytyjskich reklam społecznych)

Ciekawi mnie czy są jeszcze ludzie z takimi zainteresowaniami czy jestem sama :D
komentarz 24 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

starych reklam

Jak widzisz sama napisalas sstarych reklam, a co za tym dzie nie dzialaja one juz tak bardzo jak kiedys. Podejscie ludzi do reklam sie zmienilo tak samo jak tworzenie reklam itd. W tym momencie moim zdaniem jest w nich wiecej manipulacji chodz nie zawsze, zalezy o czym mowimy. Jezeli mowimy o filmach to nie widac tam czegos takiego jak: musisz przyjsc i obejrzec, bo to jest super extra itd. Wchodzi trailer, data premiery i to stracza, a przy produktach musi sie przeciez powiedziec ze to najlepszy produkt itd. Ogladaem sam i porownywalem np reklame listerin chyba z lat 80 i z dzis. 

komentarz 24 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)

No, są jeszcze jacyś ludzie co oglądają stare reklamy bo przypomina im to dzieciństwo (ja miałam tak np z  reklamą której bardzo się jako dzieciak bałam) albo jakieś stare czasy. I nie chodzi mi tu o pewną znaną serię która wybiórczo daje kilka bardziej znanych bo nostalgia jest na topie ;) Jeśli chodzi o kampanie społeczne to bardzo ciekawy temat, szczególnie te brytyjskie - np Fire Kills czy Scavengers, które zna prawie każdy fan bo to klasyki i występują w niemal każdym zestawieniu (głównie strasznych kampanii) ;) 

komentarz 24 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Akurat te ktorew wyslalas z era jest czyms co trzyma sie do tej pory. Ale kazda reklama sklada sie z kilku rzeczy, tak samo jak mowa polityczna. Czyli czeste uzywanie my, wy itd oraz podkreslanie plusow swojego produkty. To prosta a zzarazem trudna strategia zeby dojsc do klienta bo potrzebna jest jeszc dobra grafika, ktora cieszy oko
komentarz 24 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)
To znaczy, chodzi mi o sam program, bo reklama Blueconnecta jest dość ciekawa. No utożsamianie klienta jest dość ważne, ciekawe są też te reklamy, które tworzą wyrażenia które potem wchodzą w życie społeczne (Frugo, McDonalds) i są z tym kojarzone, to dobry pomysł. Miło, że ktoś nadaje na tych samych falach ;)
komentarz 24 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To zwykla psychologia i nic wiecej, polecam zainteresowac sie 1. szefem reklamowym coca coli, ktory w tamtych czasach byl jak sie nie myle na wage zlota i postawil wlasna teorie :)
komentarz 24 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)
No, właśnie się interesuję reklamą i psychologią reklamy. Ciekawy temat :)
komentarz 25 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zapomnialbym spojrz na polityke wielkich firm i jak wygladaja reklamy u nich. Firmy, ktore maja renome i sa znane nie potrzebuja jch zazwyczaj. Osobiacie nigdy nie widzialem reklamy zary, google (pixel byl), microsoft rowniez tylko sprzet. Pepsi, nie wiem kiesy ostatni raz widzialem reklame.
komentarz 27 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)
Microsoft kiedyś Windows 7 reklamował, Pepsi też ostatnio leciała ta że Mikołaj pija tylko ją
komentarz 27 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
7 ma 11 lat, a teraz nie widze zey cos reklamowali, tak samo ja np google, chociaz google jest sam w sobie reklama
komentarz 28 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)
Może są tak znani, że nie muszą xD

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 lutego 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)
O, ciekawy temat - też lubię stare reklamy i fragmenty starych programów telewizyjnych. Mam nawet nagranych troche reklam z lat 90. na VHS, pamietam, że to było to, co za dzieciaka najbardziej śmieszyło mnie w telewizji :) Porównując je z dzisiejszymi, można fajnie zaobserwować, jak zmienił się świat wokół nas - trendy, technologia i mentalność. Tak, jak sięgam pamięcią, kiedyś dominowały  reklamy proszków do prania, potem był czas telefonów i sieci komórkowych (ech, te wszystkie Nokie, Motorole z klapkami, Idea i Tak Tak), a teraz wszechobecne leki na wszystkie możliwe dolegliwości świata ;)
komentarz 28 lutego 2018 przez lol Początkujący (280 p.)
O, mógłbyś podesłać? :D No, dzisiejsze reklamy to kicz w porównaniu z tymi starymi. Ja znam wiele kanałów z archiwum. Miło że jest więcej takich osób jak ja :D
1
komentarz 2 marca 2018 przez Błękit Metylenowy Obywatel (1,140 p.)
No niestety tych reklam z moich VHS nie mam akurat zgranych :( Faktycznie, dzisiejsze są jakby bardziej nachalne i krzykliwe, chociaż animacje są na pewno na wyższym poziomie. Chociaż może to nasz sposób postrzegania świata sie po prostu zmienił i wiele rzeczy nie ma już tego uroku, co kiedyś.

BTW, jestem płci żeńskiej, ale post mógł zmylić, nie używałam w końcu "żeńskich końcówek" ;)
komentarz 3 marca 2018 przez lol Początkujący (280 p.)

A spoko, to sorry :D

No wystarczy spojrzeć na teraźniejsze oraz stare by stwierdzić, że te drugie są lepsze. Szkoda, jest wiele kanałów z archiwami TV polecam

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2018 przez lol Początkujący (280 p.)

Nie chcę odkopywać, ale ostatnio powstała grupa dla ludzi lubiących reklamy  więc jak ktoś coś to zapraszam ;)

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w Offtop przez KULTI Obywatel (1,400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2018 w Offtop przez lenaskow22 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2019 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...