• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kto moderuje wpisy na YT pod Pasja Informatyki ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
684 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2018 w Offtop przez Maciej Nova Nowicjusz (120 p.)
Witam

Mam pytanie jak w tytule, pytam z ciekawości bo obserwuje bardzo nieładne zachowanie.
4
komentarz 23 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rzucasz przykładami - ja też mogę?

https://forum.pasja-informatyki.pl/274566/czym-najlepiej-szyfrowac-tekst-php?show=274693#c274693 - tutaj znowu jest event15, który dyskutował z innym użytkownikiem. Czy miał rację czy nie to jest jedna sprawa. Ale nagle musiałeś przyjść Ty, wyrazić swoje zdanie, obrazić i przeklnąć. Skoro każdy jest równy to czy nie powinieneś być w tamtym wątku ostrzeżony?

Poza tym: nie zawsze ostrzeżenia dawane są publicznie. Nie masz pojęcia o tym, czy rozmawiałem o tym z eventem15 czy może nie. Więc proszę, nie kontynuujmy tematu. Niech każdy pilnuje siebie i nie patrzy, gdzie tu można uczepić się kogoś innego. Nie wskazuj mi nagle kto nie przestrzega kultury, gdy sam tego chwilę temu nie robiłeś. Kto zachowuje się nieodpowiednio prędzej czy później otrzyma to, co powinien. U Ciebie nie jest to pierwszy ani nawet drugi przypadek, stąd udzieliłem ostatniego ostrzeżenia. I to tyle w temacie.
komentarz 23 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Sorry, że się "wtrącę" do wątku (wiem, zamknięty temat), ale zauważyłem, że to właśnie informatycy (tzn. Każdy programista, grafik, ...) potrafią najlepiej pocisnąć, wysunąć sensowne argumenty (lub czasami wręcz przeciwnie) przeciwko swojemu "przeciwnikowi". Potrafią prowadzić zażarte rozmowy przez nawet parenaście minut (to max jaki zaobserwowałem) broniąc się lub cisnąć "przeciwnika". I w zasadzie nwm czego to może być wina.. Takie pytanie do pana Arkadiusza, ponieważ pan tutaj m.in pilnuje porządku - co może to powodować i jak się tego ustrzec?
komentarz 23 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ale czego ustrzec? Zażartych dyskusji? A co w nich niby jest złego? Jeśli są konstruktywne i kulturalne, to są wg mnie bardzo cenne dla obu stron. Jeśli nie, to się z takiej rozmowy odchodzi, proste.
komentarz 24 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zgodzę się z Patrycjerzem, nie wiem czego chcesz się ustrzec. Dyskusje na normalnym poziomie, bez atakowania czy obrażania siebie, są dobre. Poznajesz argumenty drugiej strony, nabierasz na coś szerszego spojrzenia, starasz się zrozumieć pogląd tej osoby. Nie wiem czy to koniecznie chodzi o branżę IT, raczej każdy w miarę rozgarnięty człowiek powinien móc dyskutować na argumenty, a przynajmniej robić to powinien. A że tak się nie dzieje to chyba specyfika tego co się dzieje w internecie... Pełno hejtu, dyskusji byleby tylko nabić wyświetleń, "pocisnąć" innej osobie itd.

Średnio wiem więc jak Ci odpowiedzieć - powoduje to pewnie chęć wymiany poglądów/wyjaśnienia sprawy z drugą osobą, a jeśli chcesz się tego ustrzec to po prostu nie wchodź w dyskusje. Jednak ja to odbieram tylko pozytywnie, dopóki dyskusja trzyma poziom.
komentarz 24 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Hmmm... Dziękuję, bardzo przydadzą mi się panów spostrzeżenia. .

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Robią to zapewne właściciele kanału. Administracja tego forum nie odpowiada za moderowanie kanału YT.

A można prosić o konkretne informacje na temat tego nieładnego zachowania?
komentarz 23 lutego 2018 przez Maciej Nova Nowicjusz (120 p.)
"A można prosić o konkretne informacje na temat tego nieładnego zachowania? "

Blokowanie osób, które wytykają błędy merytoryczne pana Damiana, oraz krytykują poziom prowadzenia jego wykładów jest "nieładnym" zachowaniem. Zastanowił mnie przypadkiem zupełny brak komentarzy pod moimi wpisami (dużo ich nie miałem w sumie) -  zorientowałem się dziś że jestem zablokowany od dłuższego czasu - z poziomu wylogowania yt nie widać moich wpisów. Nie dziwi mnie więc też ze 99% komentarzy jest na ach i och skoro jak widać te niewygodne są usuwane, lub osoby blokowane - pozostają klakierzy. Jestem wielkim fanem pana Mirosława, niestety ten drugi pan który później się (niestety) doczepił do kanału to inna bajka.  Inne wpisy które jeszcze pamiętałem dot. min. błędów merytorycznych/nieścisłości jego wykładów od innych osób także poznikały.  Nie sądzę by pan Mirosław kasował lub blokował, więc przypuszczam ze właśnie to ta druga osoba pozwala sobie na takie działania.
komentarz 23 lutego 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Jeśli masz chęć, to załóż wątek na tym forum, w którym wytkniesz błędy w konkretnych filmach. Jeśli zrobisz to rzeczowo i będziesz miał rację, to nikt Cię nie zbanuje. Nawet jeśli nie będziesz miał racji, to ktoś odeprze Twoje zarzuty. Filmy M. Zelenta zostały tak przeanalizowane i nikt nie został zbanowany.
+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Jeśli uważasz, że w sposobie prowadzenia kanału są jakieś uchybienia, to nie krępuj się napisać bezpośrednio do Pasji Informatyki. Jest do niej jakiś mejl (niby jedynie w sprawach biznesowych), ale nic nie powinno się stać, gdy wyślesz na niego swoje skargi. Możesz też się skontaktować z administratorem forum, Arkiem. On też ma bezpośredni dostęp do autorów PI i może przekazać twoje zażalenia. Zostaje też opcja napisania wiadomości prywatnej na konto samego MZ.

Pisaniem na forum (wg mnie) chyba wiele nie zdziałasz, gdyż nie wiem, jak często MZ tutaj zagląda.

komentarz 23 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Możesz też się skontaktować z administratorem forum, Arkiem.

Może, ale w niczym mu nie pomogę - jedyne co mogę zrobić to skierować do Mirosława :) Tutaj nie mam zielonego pojęcia czy faktycznie taka sytuacja miała miejsce i czy dana osoba jest zbanowana, więc nie jestem w stanie powiedzieć kompletnie nic.

komentarz 23 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ja tylko pokazałem koledze drogi komunikacji. Czy jego skargi są słuszne czy nie… nie mi to oceniać.
komentarz 23 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Spoko, ja również nie mam możliwości tego ocenić, stąd mówię od razu, że kontakt do mnie nic nie da :)
komentarz 23 lutego 2018 przez Maciej Nova Nowicjusz (120 p.)

@Patrycjerz,
To znaczy ja tu nie chcę robić jakiejś hucpy. Po prostu nigdy w komentarzu na YT pod pasją inf. nikogo nie obrażałem, brak wyzwisk, wulgaryzmów, bezsensowny "hejt" itp.(takie wpisy należy wręcz kasować).  Po prostu od samego poczatku nie podoba mi się jakość prowadzenia materiału przez p. Damiana, co kilka razy jasno wyraziłem + dlaczego tak uważam (nie chce tu pisać by nie wzbudzać emocji) z kilka razy punktując dodatkowo błędy które popełnił i które wprowadzają w błąd innych. Widziałem, że nie tylko ja byłem/jestem w tej opinii osamotniony. Nigdy nie widziałem też, aby odniósł się w komentarzu do czyichkolwiek zarzutów. Dzisiaj widzę zaś przypadkiem, że tych komentarzy nie ma, innych osób także - więc trochę tak...słabo to wygląda. Chyba lepiej na krytykę odpowiedzieć czy porozmawiać ewentualnie zignorować, a nie obrażać się i blokować userów kanału lub ich wpisy? To nie tędy droga.

Z mojej strony powiedziałem co chciałem - dałem sygnał o sprawie i raczej juz wiem kto to moderuje. Jeśli ktoś kiedyś jeszcze napisze podobną uwagę to znaczy, że jest coś na rzeczy i warto dać znać p. Mirosławowi.  Na razie chyba nie ma takiej potrzeby.

pozdr.

 

 

 

 

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

To, że ktoś olał Twoją krytykę, nawet kiedy była uzasadniona i kulturalna, to rzecz którą powinieneś się najmniej przejmować.

Grunt, że Ty wiesz jaka jest prawda wink

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 469 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rice Początkujący (440 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 193 wizyt
pytanie zadane 13 września 2022 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...