• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona do oceny, co o niej myślicie?

VPS Starter Arubacloud
+26 głosów
1,202 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
edycja 1 marca 2018 przez gremlin

Stworzyłem kolejną stronę (grę edukacyjną) w ramach nauki i jestem ciekaw waszej opinii.

Jest to gra w której należy zaznaczyć elementy na mapie (zależnie od wybranej mapy).

Gra napisana w JS.

live: https://nilmergomino.github.io/map-game/

kod: https://github.com/NilmergOmino/map-game

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

----------------------------------------------------------

EDIT:

Garść wprowadzonych poprawek:

- zmiana kolorystyki, ułożenia i skalowania map i inne kosmetyczne zmiany wyglądu

- dodana mapa Ameryki (podzielona na północną, południową i środkową)

- dodana mapa Azji

W planach:

- mapa Australii i Oceanii

- podzielona mapa Europy na mniejsze części (wschodnia, zachodnia)

- to samo z mapą Azji

- poprawa błędu w przeglądarce Edge (jest szansa to odpalić na ubuntu?)

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i cenne rady :)

Pozdrawiam!

--------------------------------------------------------------

komentarz 23 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Na stronie początkowej, w okienku wyboru mapy przydałaby się jakaś strzałka w dół albo inny znak, że można rozwinąć do listy, bo nie widać tego.
komentarz 23 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki za uwagę, poprawię.
komentarz 23 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Poza tym pomysł i wykonanie, bardzo ciekawe. Przyjemna dla oka kolorystyka.
komentarz 23 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Na Telefonie nie do grania, a szkoda :/
1
komentarz 23 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Zdaje sobie z tego niestety sprawę. Ciężko jednak wcisnąć taką formę gry na telefon. Można by zrobić możliwość powiększania mapy, ale wtedy trzeba by usunąć limit czasu, a i tak raczej mało to wygodne by w ten sposób zaznaczać na telefonie małe państwa.

Jakbyś miał jednak jakiś pomysł to daj znać. :)
komentarz 23 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Moim jedynym pomyslem w tym momencie jest minimalizacja mapy. Skoro wybieram europe, to nie potrzebuje reszty swiata, wiec wycinam europe na jej granicach, przez co moge powiekszyc mape. Drugi sposob to wiekszy podzial obszaru, tzn np na europe polnocna, poludniowa itd. Oprocz tego zastanowilbym sie, czy przy ameryce polnocnej nie dac stanow i dodatkowo ameryke srodkowa, chociaz ja mozna dac do poludniowej :).
komentarz 2 marca 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jezeli zalozenia zostana skonczone to pomyslcie np. nad morzami, oceanami, polwyspami itd. Wazystkie te tematy sa omawiane na geografii w szkolach, a apka by txlko pomogla to utrwalic :)

8 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 22 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Dzięki Twojej grze uświadomiłem sobie jakim geograficznym analfabetą się stałem po dekadzie od skończonego liceum :p

Gratuluję, jeśli to nauka to idzie Ci świetnie ;)
komentarz 22 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Nie ma za co :D

Dla pocieszenia powiem, że zaczynając pisać tę grę miałem podobnie a teraz jak dla testów rozwiązywałem to Europę na średnio 80pkt rozwalam a czasem i maxa :)

Gorzej z Afryką :D
+2 głosów
odpowiedź 24 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Ten pomysł gry edukacyjnej jest jeszcze lepszy i ciekawszy od poprzedniego. Również dlatego, że zawiera dużo elementów grafiki, jest projektem graficznym.
Jest kilka rzeczy do poprawienia i usprawnienia.
1. Mapy nie są zbyt dobrze sformatowane. Zamiast wyświetlać się centralnie na środku ekranu, w możliwie dużym formacie, są przesunięte ku górze i nieco pomniejszone (tak to wygląda na moim tablecie w układzie pionowym. W układzie poziomym jest ok!).
2. Na mapie Europy kontury (granice) państw są ledwo widoczne. W przypadku Afryki jest ok!
3. Gra funkcjonuje doskonale dla mapy Polski, ponieważ województwa są duże, i w miarę wyrównane. Inaczej jest w przypadku Europy, gdzie znaczna część państw jest mikroskopijnej wielkości, wtedy jest problem z selekcją. Trzeba szybko powiększać mapę, co zabiera czas, a przy tym znika z pola widzenia cały interface gry. Problem można rozwiązać na dwa sposoby. Maleńkie państwa wyświetlaj od razu jako zaznaczone, pytaj tylko o większe. Albo zastosuj system automatycznej lupy.
4. "Wrażenie artystyczne" jest średnie, bądź niskie - a mogło by być wysokie. Dlatego namawiam do zmiany i poprawienia kolorystyki. Tło i cały wystrój gry zrób w kolorze niebieskim - jak na mapach politycznych świata, i w ten sam sposób pokoloruj państwa.
5. Punktacja pojawiająca się na tle mapy powinna być trochę większą czcionką, w jakiejś ładnej stylizacji.
6. Przydałby się też krótki, prosty dźwięk - np. niski, buczący w przypadku "spudłowania",  radosny, oznajmiający w przypadku trafienia.

7. W tytule zostawił bym samo: "MAP GAME", ew. Zabawa i edukacja pod spodem, drobniejszą czcionką, jako podtytuł.
komentarz 24 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki za tak dokładną ocenę! :)

Postaram się nad tym popracować, aczkolwiek wygląd strony przeważnie wychodzi mi średnio :|

Ciesze się, że podoba się sam pomysł :)

Grywalność na telefonach i tabletach zdecydowanie będę musiał poprawić.
komentarz 24 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Jesteś sprawnym, pomysłowym programistą. Wykonałeś kawał dobrej roboty, kawał atrakcyjnej i pożytecznej gry. Trzeba tylko dokończyć projekt. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Niektóre poprawki, zmiany, uzupełnienia nie wymagają dużo pracy.

Dzisiaj rządzą urządzenia mobilne, trzeba się z nimi liczyć.
+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Genialna gra. Można w przyjemny sposób poćwiczyć państwa na kartkówkę z geografii. Pozdrawiam.
1
komentarz 22 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
O, dziękuję.

Przyznam szczerze, że trochę taki był zamysł. Pamiętam jeszcze to wkuwanie z atlasu... :)
komentarz 22 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Nie ma za co. Dobrą robotę trzeba chwalić. Bardzo przyjemna, dopracowana i ciekawa aplikacja.

PS Może w końcu zapamiętam wszystkie kraje bałkańskie heart

komentarz 22 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Niestety nie mogę znaleźć dobrej mapy azji/ obu ameryk i oceanii. Za to mam całkiem dobrą mapę całego świata, więc może powycinam i będzie komplet. :)

ps. ładny wynik :D mi to dłużej zajęło by taki uzyskać ^^
+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Czy masz w planach Azję, Amerykę Środkową i Południową? Gra jest świetna, wygląd menu nieco prosty, ale pomysł i mechanika nadrabia. Gratulacje.

komentarz 23 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Owszem, mam :)

Problemem jest znalezienie odpowiedniej i darmowej zarazem mapy svg.

Mam jednak mapę całego świata i jak tylko powycinam poszczególne kontynenty to dodam.

Dzięki za opinię!
+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2018 przez RogerB Gaduła (3,370 p.)
Włączyłem na Edge i mam problem: apka nie reaguje na kliknięcia w kraj. Ahh ten Edge...
komentarz 24 lutego 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
O, dzięki za info! Nie testowałem na Edge, będę musiał to posprawdzać i poprawić.
+1 głos
odpowiedź 1 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 1 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski

Uch, dopiero teraz zajrzałem w ten temat, ale gra świetna. laugh

Nie chcę się chwalić, ale Europa, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Ameryka środkowa i polskie województwa na 100% po kilka razy dla sprawdzenia, teraz trzeba sobie przypomnieć Afrykę. laugh

P.S.

Gdzie Ci wcięło Gujanę Francuską w Ameryce Południowej?

Moroko, a nie po prostu Maroko? Poza tym to trochę dziwne terytorium ma to Maroko. Wiem, że Sahara zachodnia to terytorium podległe Maroku, ale tak dziwnie to tam wyciąłeś moim zdaniem.

komentarz 1 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Według wikipedii Gujana Francuska nie jest państwem (tylko terytorium zależnym), dlatego pewnie przeoczyłem (ewidentnie powinna się znaleźć na mapie masz rację). Mapy Ameryki i Azji wycinałem z mapy całego świata (w kodzie oczywiście) i brałem pod uwagę listę państw z wikipedii.

Dzięki za uwagi, będę musiał sprawdzić jak to tam jest czy czegoś nie przekręciłem. :)
komentarz 1 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Ehh to Moroko :P Oczywiście masz rację, literówkę walnąłem w pliku json :)
+1 głos
odpowiedź 1 marca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
lichtensztajn (czy jak się to pisze) jest za mały i nie mogłem go znaleźć nie wiem czemu xd
komentarz 1 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

To ty chyba Singapuru nie widziałeś. cheeky

P.S. Psyt, pomiędzy Austrią, a Szwajcarią.

komentarz 1 marca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
napisałem w czasie przeszłym "nie mogłem" :p
1
komentarz 1 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jakby ktoś inny nie mógł, to już będzie mógł. wink

1
komentarz 1 marca 2018 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
spk, masz plusa
1
komentarz 1 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

@jegor377,  Postaram się podzielić Europę i dać do wyboru całą, albo wschodnią lub zachodnią. Wówczas będzie łatwiej klikać. Te małe państwa mi utrudniają tworzenie gry jak tylko mogą :D

komentarz 2 marca 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Czekam na Watykan. wink

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Wprowadziłem kilka zmian (patrz EDIT w głównej treści wpisu).

Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi czy sugestie to zapraszam do komentowania. :)

(mam nadzieję, że takie odświeżanie wątku nie podchodzi pod spam, jeśli tak to przepraszam)
1
komentarz 1 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
To są kolejne, uprawnione, rozbudowane wersję gry więc o żadnym spamowaniu nie może być mowy. Dodatkowo informujesz, co zostało zrobione. To bardzo w porządku, a nam ułatwia ocenę.

- Zmiana kolorystyki, wystroju dała bardzo dużo na plus.

- Namawiał bym jeszcze do próby pokolorowania państw, jak na mapach politycznych.

- W mapie Europy nic się nie zmieniło. Granice są nadal zbyt nikłe. Nie widzę zapowiadanego podziału (który bym odradzał). Nadal jest problem z selekcją małych państw. (Na 8-calowym tablecie).

- Zlikwidował bym uciekający czas w milisekundach (trochę rozprasza). Wystarczą sekundy.

- Nie może być ta sama punktacja, ten sam czas dla Europy i np.Afryki, bo to jest zupełnie inny poziom trudności.

- Popracuj nad jakimś prostym dźwiękiem (w momencie selekcji). Dźwięk jest ważnym elementem, gra jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności.
komentarz 2 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Dzięki za kolejne wskazówki :)

Granice Europy poprawiłem o drugą taką grubość jak była (widocznie jeszcze trochę za mało). Obawiam się tylko o te malutkie państwa bo zwiększając grubość kreski zmniejszam ich rozmiar o tą grubość.

A podział Europy jest "W planach", tam rozróżniłem co zrobiłem a co zamierzam zrobić dalej. :) Nie chce jednak zlikwidować mapy całej europy, tylko żeby był wybór. Ktoś może słabo umieć taki duży fragment i dla niego może być wygodniej najpierw przećwiczyć mniejsze części (tak mi się przynajmniej wydaje). Poza tym, na mniejszych urządzeniach może byłoby to dobre rozwiązanie.

Z punktacją nie do końca się zgadzam, jak zmienię punktację dla różnych regionów to może być to trochę nieczytelne. Teraz jest tak, że za każdy zgadnięty kraj, stan czy województwo dostaje się maksymalnie 2 punkty. Czyli dla Europy maks punktów to 84, ale dla ameryki północnej na przykład jest to już 32, a dla Afryki 100.
komentarz 2 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Podział Europy (choć trochę nienaturalny - to nie Ameryka!) na pewno poprawi selekcję małych państw na urządzeniach mobilnych. Przyszłościowo może uda Ci się zbudować automatyczną lupę tak, jak to jest w niektórych aplikacjach.

Zmiany punktacji dla poszczególnych map rzeczywiście wprowadziły by dużo niepotrzebnego zamieszania - ja tego nie proponowałem! Chciałem tylko, żebyś miał świadomość b.dużej różnicy trudności i programowo nad tym panował.
komentarz 2 marca 2018 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Nie wiem czy lupa to mój poziom zaawansowania, ale czy da się taką stworzyć na urządzenia dotykowe? Bo nie bardzo wiem jak bez kursora miałaby działać. :/
komentarz 2 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Uda się na pewno, choć może nie w tym momencie, i nie wszystko na raz.

Taką lupę często widać w apkach na komórce. Bez niej trudno byłoby cokolwiek wybrać, palec jest zbyt gruby.

Podobne pytania

+7 głosów
7 odpowiedzi 792 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 169 wizyt
–3 głosów
5 odpowiedzi 513 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Hubert Rzepinski Początkujący (380 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...