• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy opłaca się programiście kupować tanią używkę laptopa ? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
434 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez V3ntu Początkujący (290 p.)

Hej wszystkim, mam małe pytanie. Mój komputer posiada płytę główną która niezbyt współpracuje z każdym linuxem a mianowicie nie da się zainstalować. Robiłem kilka tematów na różnych forach ale nikt nie umiał mi pomóc no ale mniejsza z tym. Mogę wymienić tą płytę ale nie wiem czy nie musiałbym wymieniać innych podzespołów itp. Tym bardziej, że wszystko działa. Linuxa potrzebuje bo za kilka miesięcy wybieram się na staż do firmy która używa tylko linuxa więc powoli muszę się przyzwyczaić laugh Nie wiem też czy te używane na allegro będą się dobrze sprawdzać. Niby nie będę na tym grał w gry bo od relaksu to mam komputer cheeky Ale nie mam pojęcia jak ta używka będzie chodzić. Chce tak max dać 500-600 zł za tego lapka. Co o tym myślicie. Może potwory to nie są ale do codziennego użytku i do pracy nie wydają się najgorsze laugh

Możliwe odpowiedzi:
Nowa płyta i pracuj na kompie (11 głosów, 69%)
Kupuj używkę laptopa (5 głosów, 31%)
komentarz 22 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie wiem czy za 500zł kupisz dobrego lapka, który pochodzi Ci dłużej... A nie myślałeś np. w ratach 0%? Często je widuję np. w media markt, saturn itp.
komentarz 22 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@V3ntu, Oczywiście zależy co będziesz robił na tym systemie GNU/Linux. Może jednak maszyna wirtualna i ew. instalacja headless wystarczy (w wersji najprostszej putty i VirtualBox)?

komentarz 22 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Heh, a to widzisz, może jednak się pomyliłem :)

Tylko zastanów się nad tymi 14 calami... wydaje mi się to za mało dla programowania. Odpalisz IDE, konsolę, coś tam jeszcze i robi się ciut gęsto... Ale z drugiej strony zawsze można za jakiś czas pomyśleć np. o dodatkowym monitorze więc to kwestia po prostu do rozważenia.
komentarz 22 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
ThinkPady są trwałe więc to dobry wybór. Co do braku możliwości instalacji linuxa ze względu na płytę główną laptopa to pierwsze słyszę.
komentarz 22 lutego 2018 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Hmmm nie chce się tutaj rozpisywać

https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2636.0.html

Więcej opisałem tutaj. Jak cię to zainteresuje to możesz poczytać ^^ Na 100% nie jestem pewien czy to płyta ale raczej tak.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Moim zdaniem za te pieniądze to bierz jakiś używany sprzęt, np. poleasingowe laptopy klasy biznesowej (Lenovo/IBM ThinkPad, Dell Latitude). Oczywiście na jakiś super wydajny sprzęt bym w tym budżecie nie liczył.

Nie wiem jaki masz teraz komputer, więc nie zaznaczyłem pierwszej opcji. Mogłoby się to też wiązać z koniecznością zakupu nowego procesora (bo podstawka jest inna) pamięci... Chociaż może aż tak starego sprzętu nie masz. wink

Ogólnie to też zależy co tam chcesz w tej firmie robić. Jeśli programować jakieś niewymagające super wydajnego sprzętu rzeczy, to używany laptop powinien wystarczyć.

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Nie powiedziałeś co będziesz robić na tej firmie. Obawiam się, że w niektórych technologiach laptop może nie wystarczać (np. spring, android). Po drugie ja bym preferował i tak inwestować w desktop niż w laptopa chociażby  z ergonomicznego punktu widzenia.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Kubuśm Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,069 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 5,562 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...