• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciągła edycja plików html? Edycja bezpośrednio z poziomu strony?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
547 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w HTML i CSS przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Dzień dobry,

Wiem, że jest jakiś sposób by z poziomu strony edytować wpisy, nie ruszając co chwile kilkunastu dokumentów html gdy chcemy coś zmienić, jednak nie wiem jak to wyszukać, stąd moje pytanie jak to zrobić, jakby był jakiś dokładny poradnik to poproszę o link.

Tak by przykładowo jeżeli zmienię tekst w menu index.html, by od razu był zmieniony we wszystkich podstronach.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
wybrane 22 lutego 2018 przez PROFF
 
Najlepsza
Jeżeli chodzi o edycję styli, parametrów różnych elementów na stronie, to polecam wykorzystać w tym celu jeden arkusz styli CSS i podpiąć go do każdej witryny, a potem zmiany związane z wyglądem witryny wprowadzać właśnie tam.

Jeżeli chodzi Ci o treść np.: tekst, to możesz w tym celu wykorzystać system zarządzania treścią (CMS). Zawsze można też zorganizować własne rozwiązanie, np.: podmieniać treść za pomocą JS i/lub PHP podbierając ją np. z bazy danych.
komentarz 22 lutego 2018 przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Takiego cms'a można podpiąć jakoś u siebie na kompie do testów lub na darmowym hostingu?
komentarz 22 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
U siebie lokalnie, np.: na XAMPP możesz jak najbardziej zainstalować taki system. Co do darmowych hostingów, to musiałbyś znaleźć taki, który to obsługuje. Poszukałbym na Twoim miejscu hostingów oferujących szablony do strony, na takim powinno to być możliwe.
komentarz 22 lutego 2018 przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Taki cms jest pewnie na większości stron prawda?
komentarz 22 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
Zależy o jakiej stronie mówimy.

Jeżeli o prostych wizytówkach i innych tego typu, to są one raczej pisane bez nich.

Większe serwisy, fora, portale czy strony potrzebujące np.: systemu logowania korzystają z CMS-ów. Pozwala to osobom nietechnicznym na modyfikację treści i dodawanie np.: artykułów, czy umożliwia zarządzanie przez panel admina.
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Do tego służy css. Dajesz elementom odpowiednią klasę i w pliku css zmieniasz parametry, które zmieniają wszystkie elementy z tą klasą.
komentarz 22 lutego 2018 przez PROFF Obywatel (1,180 p.)
Źle napisałem, chodzi mi o zmianę jakiegoś tekstu który jest zapisany w htmlu a nie w css'ie
komentarz 22 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Czyli chodzi Ci o to, że masz stronę i chciałbyś zmieniać treść po zalogowaniu się? Do tego służy CMS. Jeżeli masz już jakąś swoją stronę to łatwo ją przerobić dzięki CouchCMS. Jeżeli niekoniecznie musi być przerobiona Twoja strona to poczytaj o WordPress.
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2018 przez yossarian22 Początkujący (340 p.)
Poczytaj o PHP oraz dowiedz się czym jest i zainstaluj XAMPPa. Jak już to zrobisz, poczytaj też o "include", funkcjonalność ta pozwoli Ci w prosty sposób "wrzucić" inny plik do pliku w którym tego include zawrzesz. Samemu ciężko mi to wytłumaczyć, ale jestem pewien że gdy wygooglujesz wszystkie te trudne terminy które podałem to znajdziesz rozwiązanie! :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 323 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Cysiu Początkujący (270 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 674 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,542 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w HTML i CSS przez damian23415 Użytkownik (890 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...