• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo Pilne- dziękuje / Klasy Vektor

Object Storage Arubacloud
+1 głos
140 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2015 w C i C++ przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)

Znowu mam pewien problem. Mianowicie:  

Nie pojawiają mi się  " PRZECIWNICY NA MAPIE"

ta funkcja w kodzie 

go.setPlayer(play.return_referencePlayer());         // która znajduje się w main 

Nie  otrzymuje jakby " return_referencePlayer()" wartości dla tych funkcji.

W kodzie defineclass- sa definicje. i zastanawiam się jak to zamienić, naprawić // Pozycja player się pojawia, ale player nie jest kontenerem. Wydaje mi się że błąd jest w 

pliku class.h samo zbudowanie funkcji zwracajacej ampresanda & do vektora? Sugestie jak to zamienić aby pojawiły się :D boty/przeciwnicy ? 

http://pastebin.com/qhVE8YAZ          ----> main funkcja kod 

http://pastebin.com/YHJza186        ----> definicje funkcji class 

http://pastebin.com/AZNcsRjP  --->  class.h nagłówki 

bardzo prosze o pomoc, bo to mi spędza juz kilka dni sen z powiek a sam nie wiem jak to naprawić 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)

Cześć, zauważyłem kilka błędów w twoim kodzie, może to one coś psują.
w main():

linia 34 - o co w niej chodzi? Tą zmienną bool warto stworzyć gdzieś przed pętlą, i w warunku pętli for sprawdzać jej poprawność

for(; przegrana == true; )

Ten warunek if jest też zepsuty, bo używasz operatora przypisania (=) a nie porównania (==)

To samo w liniach 43 i 44...

Wyjątki zostaw sobie na później, bo przede wszystkim problem wczytywania danych można rozwiązać w łatwiejszy sposób :)

 

Nie rozumiem po co klasa World dziedziczy po klasie Game, skoro i tak nie wykorzystujesz odziedziczonych właściwości.

 

A co do głównego błędu to musiałbym dokładniej przejżeć kod... Sprawdzę za jakiś czas :)

Podobne pytania

0 głosów
10 odpowiedzi 1,723 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez jared Gaduła (3,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez beren Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...