• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Asus X556UQ-DM1060T

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez jankes1006 Nowicjusz (140 p.)
Cześć!

Słuchajcie mam takie pytanie, gdyż we Wrześniu postanowiłem sb kupić laptopa. Poszedłem z bratem do sklepu i wybraliśmy Asusa X556UQ-DM1060T. Z parametrów wydawał się całkiem spoko. Laptop ma procesor Intel® Core™ i5 7gen 7200U 2,5 - 3,1 GHz, 12 GB RAM (4 było w laptopie ostatnio dokupiłem 8), oraz grafike nVidia® GeForce 940MX + Intel HD Graphics 620. Sprawdzając wymogi na GTA V wychodziło by na to że powinno mi odpalić. No i tak też było, gra całkiem nie najgorzej chodziła, lecz później nagle ciąć się strasznie zaczęła. Kłopot polega ogólnie na tym że gry całkiem przyzwoicie mi chodzą po przeinstalowaniu systemu lecz za tydzień strasznie się tną. Dzisiaj z ciekawośći spróbowałem zainstalować Mount and Blade  i co mnie rozbawiło również się ciął. I stąd mam takie pytanie czy nie wie ktoś może co jest przyczyną tak śmiesznego zachowania laptopa :D Z góry dziękuje za odp.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 lutego 2018 przez niezalogowany

przeinstalowaniu systemu lecz za tydzień strasznie się tną

czy nie wie ktoś może co jest przyczyną tak śmiesznego zachowania laptopa

Złe użytkowanie. Laptop nie stwierdzi, że zacznie wolniej działać, bo chce, żeby mu sformatować dysk. Instalujesz jakieś zasobożerne programy, masz odpalone w tle milion aplikacji, jesteś jednocześnie zalogowany na kilka kont użytkowników... Powodów może być wiele, ale przyczyną jest użytkownik.

komentarz 20 lutego 2018 przez jankes1006 Nowicjusz (140 p.)
Aż musiałem sprawdzić czy przez przypadek nie napisałem na elektrodzie ^^
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany
Nie podoba ci się "diagnoza", więc ją odrzucasz? (dodając od siebie zaczepkę - po co?)

Jeżeli jedynym czynnikiem wpływającym na spadek wydajności jest czas, a po sformatowaniu partycji systemowej wszystko wraca do normy, to nie ma innego wyjaśnienia.
komentarz 20 lutego 2018 przez jankes1006 Nowicjusz (140 p.)
Ok rozumiem jeżeli bym instalował pełno programów gier itp. Ale jeżeli tydzień temu robiłem formata i jedyne co od tego czasu zainstalowałem jest code blocks oraz gta to chyba nie jest wina tylko i wyłącznie użytkownika :p
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Dedykowana grafika ustawiona jako domyślna?
komentarz 20 lutego 2018 przez jankes1006 Nowicjusz (140 p.)
tak :)
komentarz 20 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
.Sprawdź memtestem ramy, może one sprawiają problem skoro dołożyliście
komentarz 20 lutego 2018 przez jankes1006 Nowicjusz (140 p.)
Wielkie dzięki za pomoc jutro rano sprawdzę i dam znać co i jak:D
komentarz 21 lutego 2018 przez niezalogowany

Sprawdź memtestem ramy

Strata czasu. Przy uszkodzeniu RAM Windows sypałby BSODami, aplikacje crashowałyby w losowych momentach, albo komputer w ogóle nie przechodziłby POST. Tutaj tego nie ma.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dudek798 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,382 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez hidden55 Początkujący (270 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...