• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C# w Unity 3d

Object Storage Arubacloud
+1 głos
563 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2018 w C# przez K_nstanty Nowicjusz (130 p.)
Witam,

w końcu zabrałem się za Unity 3d troche poogladalem sobie tutorial i polskich i angielskich ale tam są tylko przykłady jak zrobić jakąś konkretną rzecz i tu mam problem bo chcę zrobić coś swojego ale nie mogę znaleźć poradnika jak to zrobić, próbowałem też łączyć porady z tych tutoriali zeby mi to wyszło ale nie daje rady, nie działa to.

I tu pytanie do was, jak zacząć w takim razie robić coś swojego ? Uczyć się od podstaw C# ? Czy macie jakieś ine rady ?

Prosze o odpowiedź. Dziękuję.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Żeby robić proste gry w Unity 3D wystarczą podstawy C#. Najważniejsze to poznać interface programu i zrozumieć jak ten silnik działa, jak się odwoływać do poszczególnych komponentów. Jeżeli chcesz robić gry w Unity, to oglądanie nic nie da, nie zapamiętasz. Ucz się z tych tutoriali tak, żeby zrobienie prostego controlera gracza, colliderów, kamery czy światła nie stwarzało Ci problemów. Usprawniaj potem swój projekt np. przez zmianę animacji na płynniejszą, usprawnienie inteligencji, ruchów przeciwnika itp. szukając rozwiązań w sieci(nie ma co odkrywać Ameryki ponownie w puszkach po konserwach). Te gotowce zainspirują Cię do robienia własnych pomysłów.

Jeżeli masz zamiar nauczyć się C#, to zostaw Unity w spokoju. Nie jest to najlepszy pomysł.
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2018 przez Scypyon Gaduła (3,450 p.)
Zostaw te tutoriale, w dokumentacji unity3d jest wszystko, dosłownie, nie znam lepszego poradnika. Na sam start, jeżeli jesteś zielony, polecam Ci C++ u naszego kochanego mirka, abyś ogarnął podstawy, potem dopiero przejdź na C#, a co do c# polecam https://www.youtube.com/user/ProgrammingKnowledge , jeżeli znasz dobrze angeliski, to on jest najlepszy :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w C# przez misterbrow Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,241 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w C# przez wanttobeanengineer Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w C# przez denerwujemnieunity Nowicjusz (140 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...