• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę zainstalować systemu, problem z dyskiem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,011 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Mam rocznego laptopa lenovo, coś się z systemem stało i pewne funkcje przestały mi działać, więc chciałem zainstalować od nowa win 10. Na początku byl problem, że partycja jest gpt a musi być mbr no to w cmd przekonwertowalem najpierw clean potem convert mbr. Potem chciałem sformatować tą partycję ale się nie dało ani usunac ani nic. niby się usuwała ale zaraz się od nowa pojawia. Więc znowu wszedłem w cmd i próbuje clean ale to nic nie daje nadal mam 5 partycji co pozstaly po porzednim systemie. próbowalem czyścić ten dysk z różnych systemów i jakis bootwalnych plyt i nadal brak efektu. Jakby sie tego dysku nie dało wyczyścić. Nawet uzywałem tego clean all i w linuxie innymi sposobami by nadpisać zerami dysk ale to nic nie daje :( Miał ktoś kiedyś taki problem może? Dodam, że sprawdzałem dysk na bad sectory i na początku dysku mi wykryło koło 60.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2018 przez niezalogowany

Utwórz na nowo tabelę partycji. Użyj do tego gparted (Linux) lub fdisk (Linux).

Dodam, że sprawdzałem dysk na bad sectory i na początku dysku mi wykryło koło 60.

Wyrzuć go więc. A tak poważnie, to najpierw upewnij się, że są to bad sectory fizyczne, tj. wyzeruj dysk korzystając z MHDD. Jak nie znikną, to czeka cię wymiana dysku (mocno zalecane jest, aby zrobić to w trybie natychmiastowym - chyba, że nie zależy ci na danych, ani na stabilności systemu).

komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
MHDD mi nie działa wywala jakiś błąd, gdy próbuje usunac partycje to nic się nie dzieje, to samo z formatowaniem ich. Nawet gdy zerowałem je w linuxie i windowsie clan all to też niec się nie działo. Dane na dysku nadal są, tak jakby był zabezpieczony przed modyfikacją.
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany

wywala jakiś błąd

To zrób *coś*.

Nie domyślimy się, jaki to błąd i co on może oznaczać.

nic się nie dzieje

Przycisk nie reaguje? To wygląda na błąd w sofcie, którego używasz do modyfikacji partycji. Program się zawiesza? To może dysk jest uszkodzony?

 

Albo może zwyczajnie usuwając partycje nie zapisujesz zmian lub wybierasz złe urządzenie?

komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Raczej to nie błąd w sofcie bo robie to przy instalacji windowsa, potem probówalem w CMD też nic nie usunęło. Biorę to clean w cmd co powinno usunąć wszystkie partycje ale nie usuwa. Niby sa usunięte ale tworze jedną primary i nadal wracają stare. Gdy próbuje cały dysk nadpisać zerami do w cmd wylatuje błąd odmowa dotępu. Gdy próbuje to samo zrobić z linuxa to to samo - niby się coś dzieje ale nadal te same partycje wracają a pliki na nich zapisane są nie do ruszenia.

A i sorka MHDD nie używalem pomyliło mi się z Hirensem ale to z bootowalnej płyty i tam mi wywalalo błąd. Sprawdze jescze tego MHDD może on da radę.
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany

Nie używam diskparta, więc nie powiem ci, czy i co mogłeś tam zrobić źle.

Tym MHDD da się naprawić bad sectory na dysku którego się aktualnie używa?

Nie, startujesz program z innego nośnika i zerujesz inny dysk. Do wykonania tej operacji warto wyposażyć się w laptopa z dobrym akumulatorem lub UPS, bo awaria zasilania w trakcie zerowania dysku może pogorszyć sprawę.

niby się coś dzieje

Zdajesz sobie sprawę z tego, ile rzeczy, operacji, czy błędów może oznaczać słowo "coś"? 

komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Niby coś się dzieje maiłem w domyśle, że komputer myśli potem niby zakończona operacja sukcesem a jest nadal to co było.
komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Dodam jeszcze, że gdy probuje w Ubuntu zamontowac dysk to wylatuje mi to:
Error mounting /dev/sda2 at /media/ubuntu/C078991A78991070: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=999,gid=999" "/dev/sda2" "/media/ubuntu/C078991A78991070"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to sync device /dev/sda2: Input/output error
Failed to mount '/dev/sda2': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany
To "normalne". Tzn. często się tak dzieje, choć nie powinno. (-:

Jeśli chcesz odzyskać dane, to albo zamontuj partycję tylko z możliwością odczytu, albo użyj ntfsfix i po tym możesz ją zamontować z możliwością zapisu.

Nie ma to żadnego związku z formatowaniem dysku. Imo coś robisz źle, ale przez brak szczegółów nie jestem w stanie powiedzieć, co.
komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Dane to ja mam odzyskane bo stary windows mi normalnie bootuje tylko jak zrobić, żeby wyczyścić jakoś ten dysk i usunąć te bad sektory. Próbowałem użyć tego MHDD ale on mi nie wykrywa tego dysku, jak naciskam to f2 do detekcji to nic nie znajduje. Wcześniej jeszcze dostaje ostrzeżenie: the high memeory is not avaible. Additional low memory (below 640K) will be used instead,
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany
MHDD musisz włączać w IDE mode, bo program ten nie obsługuje AHCI. Tylko nie wiadomo, czy potrzebujesz MHDD.

Odpal gparted lub fdisk i stwórz nową tabelę partycji. Można do tego użyć innego programu, ale ja nie będę ci wtedy w stanie pomóc z jego obsługą.
komentarz 20 lutego 2018 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Po odpaleniu gparted w Ubuntu od razu błąd: Eror fsyncing/closing/dev/sda1:input/output error zapętlony pokazuje to samo dla każdej partycji. Spróbowałem więc w Ghost linux no i tam w Gparted biore device  -> Create partition Tavle -> Apply i nic się nie zmieniło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 29 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Kubax Początkujący (430 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...