• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie chcą dac mi nowej karty graficznej

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
Dzień dobry sklep morele chce mi oddać pieniądze za kartę graficzną a ja nie chce i jest napisane gdzieś w prawie ze muszą mi oddać nową kartę graficzną bo pieniędzy nie chce ceny poszyl do góry
komentarz 19 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

jest napisane gdzieś w prawie

Możesz wskazać artykuł/pragraf etc.? 

komentarz 19 lutego 2018 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
No właśnie pytam się was czy jest napisane takie coś w prawie
2
komentarz 19 lutego 2018 przez niezalogowany
Po pytaniu warto postawić znak zapytania.

Jak nie mają w magazynie danego modelu, to mają ci wyczarować nową kartę?
komentarz 19 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Jeżeli kazali Ci zwrócić towar to na pewno podali jakąś podstawę prawną (raczej nie napisali "oddaj karte bo tak").
komentarz 19 lutego 2018 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)
Karta była uszkodzona i ja ją odesłałem na gwarancję

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2018 przez niezalogowany

Art. 561 KC:

Art. 561.

§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo usunięcia wady.

§ 2. Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego.

§ 3. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów. Jeżeli kupującym jest przedsiębiorca, sprzedawca może odmówić wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady także wtedy, gdy koszty zadośćuczynienia temu obowiązkowi przewyższają cenę rzeczy sprzedanej.”;

żródło: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000827/T/D20140827L.pdf

 

Wniosek: sprzedawca może ci odmówić wymiany towaru w uzasadnionej sytuacji (na przykład nie mają na magazynie danego modelu, a wróżka jest na urlopie).

komentarz 20 lutego 2018 przez Rash Użytkownik (620 p.)
Miałem kiedyś podobną sytuację. Nie mieli danego modelu, więc nie mogli w ich mniemaniu wymieć. Pismo od Rzecznika Praw Konsumentów sprawiło, że nagle pojawiła się możliwość zastąpienia tej karty innym modelem :)

Proces był długi, bo trwał 3 miesiące...
komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany
Oszustwo to co innego. (-:

UOKiK pomaga za darmo (i robi to sprawnie), więc można do nich napisać lub zadzwonić.
komentarz 20 lutego 2018 przez Piksel Nowicjusz (210 p.)

@tls01, ale ja za kartę zapłaciłem 2300 złza teraz jest warta 4000 przez kryptowaluty i chcą mi oddac 2300 i nie kupię takiej samej nawet podobnej

komentarz 20 lutego 2018 przez niezalogowany

Nie wiem, jak w takim przypadku zadziała prawo. 

§ 3. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów.

Tutaj różnica jest na poziomie 1700 PLN, ale z drugiej strony - przecież miałeś gwarancję. Ciekawa sprawa.

Skontaktuj się z UOKiK i przedstaw im całą sytuację. https://www.uokik.gov.pl/kontakt.php

Daj znać, jak odpowiedzą.

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

 w prawie ze muszą mi oddać nową kartę graficzną bo pieniędzy nie chce ceny poszyl do góry

skoro tak jest napisane w regulaminie który ( masz np w umowie, jest u nich to spoko ) Możesz się odwołac.

A tak to według " jakiegoś prawa" nic takiego nie obowiązuje  

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

A wiuec tak, jak sprzet ma wade - to sprzedawca w pierwszej kolejnosci WYMIENIA sprzet na wolny od wady. Jezeli wada pojawia sie poraz drugi, to klient moze zarzadac zwrotu srodkow- chyba tak to lecialo.

 

Ale jezeli sprzedawca nie ma juz takiego towaru na stanie, a ty sie uprzesz, ze chcesz taka sama karte (bo ci dobrze dziala i nie umiesz zainstalowac nowego sprzetu i sterownikow) to przez to sprzedawca zwraca pioeniadze.

 

Jezeli nie chcailby zwrocic to gonisz go rzecznikiem, jezeli to nie poskutkuje to sad.

 

Tylko musis zrozroznic rekojmie od gwarancji. Rekojmie chybab zlikwidowano... W kazdym razie nie powolujesz ise na gwarancje, tylko na niezgodnosc towaru z umowa (bo gwarancje jest wedlug praw zapisanych przez sprzedajacego - zapisy sa bardzooo lagodne zazwyczaj, a niezgodnosc wedlug prawa - bardziej restrykcyjne dla sprzedajacego).

 

Pamietaj tez ze beda kombinowac - wymiana moze trwac i miesiac bo tyle czasu bedzie trwala przesylka od producenta itp. + zanim serwis sprawdzi karte... + blebelbel, musisz ich ponaglac- ze karta jest ci potrzebna aby zarabiac pieniadze i placic podatki :)

BTW - sklep oddaje ci tyle ile bylo na paragonie/fakturze a nie tyle ile warta jest karta dzisiaj.

–3 głosów
odpowiedź 20 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Tak.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 8 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marasx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 860 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 537 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...