• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SZKOŁA - darmowa Policealna (Katowice Śródmieście)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
900 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Łowca Łowca Nowicjusz (120 p.)
edycja 19 lutego 2018 przez Łowca Łowca

Mam dylemat w kwestii wyboru konkretnej szkoły policealnej,  mieszczących się w centrum Katowic.

Mianowicie, chodzi o szkołę COSINUS oraz PROEDUKACJA.

Szukałam ranking takich szkół policealnych- nie znalazłam żadnych konkretów.

Zweryfikowałam wyniki OKE z zeszłego roku, obie szkoły wypadają całkiem nieźle.

Nie poszłam na studia, wybieram ścieżkę samouka.

Interesuje mnie wysoki poziom programu nauczania względem takich instytucji..

Proszę o odpowiedzi osoby, które uczęszczały do wyżej wymienionych szkół, bądź mogą zaczerpnąć informacji od osoby znajomej, która ukończyła szkołę COSINUS/PROEDUKACJA w kierunku Technik Informatyk

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
W szkole policealnej nie nauczysz się za wiele, jest to poziom technikum informatycznego. Na pierwszym roku nie ma nawet jednego przedmiotu informatycznego, jedynie matematyka, fizyka, angielski.
Cieżko mówić o wysokim poziomie nauczania w takich placówkach.
Choć w moim odczuciu lepiej iść do obojętnie jakiej szkoły niż nie iśc wcale.

Mimo tego, żeby się samemu nauczyć to będzie potrzebne baaardzo dużo pracy z projektami.
komentarz 19 lutego 2018 przez Łowca Łowca Nowicjusz (120 p.)
Hmm, nie powiem, rozczarowała mnie informacja o przedmiotach z 1 roku.

Choć im myślę o tym dłużej, przekonuję się, że nie jest to takie głupie. Te przedmioty są również podstawą i ucząc się ich w ciągu przez rok, można je dobrze przyswoić (powtarzając materiał i szlifując, bo to jednak zajęcia na 2x w mies.)

Nie zrezygnuję przez to z moich planów na przyszłość, bo wiem, że mam zmysł do tego kierunku. Nie chcę pluć sobie w brodę, ze czegoś w życiu nawet nie spróbowałam.

Jasne, zdaję sobie sprawę, że osoba początkująca musi włożyć mnóstwo pracy w poczynania, więc i czasu. Jestem gotowa tą produktywność ;)

Dzięki za odpowiedź!
komentarz 19 lutego 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)

Tak jak mówię z mojej perspektywy chce to podkreślić. Lepiej iść do szkoły jakiejkolwiek niż nie iść do żadnej 

komentarz 18 września 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Szkoda czasu na takie szkoły. Jak samouk to polecam

http://matematyka.pisz.pl/index.html

http://fizyka.pisz.pl/

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2020 przez g_angelika Nowicjusz (140 p.)

Jeśli chodzi o szkołę Cosinus i jej opinie to ja mogę się wypowiedzieć, ponieważ obecnie realizuję naukę w tej szkole. smiley

Teraz często się słyszy "Studiują, ale żeby nauczyć się zawodu idą do szkoły policealnej. ". Uważam, że szkoła policealna to również bardzo dobra opcja. A jeśli chodzi o szkołę policealną Cosinus to:

  • poziom nauczania w szkole wypada bardzo dobrze, argumentując: weryfikacja na podstawie testów na zajęciach, szkoła na zakończenie semestru robi egzaminy wewnętrzne, na zajęciach praktycznych mamy "testy-ćwiczenia" z wykonywania zabiegów. Wyniki w mojej klasie osiągnęły, iż gdzieś z 80-85% osób Słuchaczy otrzymuje oceny dobry i bardzo dobre. W trakcie weryfikacji naszych umiejętności i wiedzy podczas nauki.
  • kadra nauczycieli posiada wykształcenia wyższe oraz zazwyczaj są praktykami, czyli na przykładzie naszego kierunku kosmetycznego mamy nauczycieli, którzy prowadzą własne gabinety kosmetyczne. Uważam, że dla nas jako Słuchaczy to zdecydowanie ogromny atut, ponieważ mamy do czynienia z osobami praktycznymi, które nadzień mają styczność z naszym kierunkiem i dzielą się swoimi doświadczeniami. 
  • wyposażenie sale na zajęciach, jeśli chodzi o zajęcia praktyczne to mamy zdecydowanie na czym ćwiczyć są produkty, sprzęty w pracowni. Ćwiczymy na sobie, pod okiem nauczycieli. Nie ma tak, że czegoś nie wykonamy bo brakuje. Jestem zadowolona z wyposażenia.
  • Atmosfera w szkole i na zajęciach przyjazna, pomagamy sobie wzajemnie z dziewczynami, wymieniamy się notatkami na grupie, książkami.
  • Sekretariat pomocny (wyda legitymacje lub np. zaświadczenie do urzędów).
  • nauka za darmo (my nawet badania lekarskie mieliśmy wykonywane w szkole - lekarz medycyny pracy przyjechał do szkoły i przyjmował na przerwie).
  • szkoła proponuje wiele zniżek, Słuchacz otrzymuje za darmo kartę rabatową do różnych Partnerów.

 

Ja jestem zadowolona ze szkoły Cosinus, był to dobry wybór kierunku jak i szkoły. Mam nadzieję, że opinia się przyda. smiley g_angelika, 22/02/2020r,

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 340 wizyt

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...