• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stworzenie aplikacji mobilnej.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
770 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2015 w C i C++ przez Kamil Początkujący (430 p.)
Przypuśćmy że chciałbym napisać aplikacje facebooka/twitcha w/e. na telefon.
Czy aby napisać taką aplikacje to potrzebuje całego API aby zobrazować ją na telefon?
W przyszłości chciałbym taką aplikacje napisać, może nie na Facebooka ale na inny portal i dlatego pytam.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
Tak, będziesz raczej potrzebował API. Pisanie takiego API od zera to robota (dla jednej osoby) na 1-2 miesiące ;) Tu masz np. sekcję dla deweloperów Twitcha http://dev.twitch.tv/. Jeżeli chcesz coś jeszcze to pytaj ;)
komentarz 21 czerwca 2015 przez Kamil Początkujący (430 p.)
Jeszcze jedno pytanie:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cannibal_dev.bevstreamingapp&hl=pl
Przypuszczam że użył API od twitcha(bibliotek itp) aby połączyć się na ich serwery i móc oglądać streamy?

 

Właśnie coś takiego bym chciał napisać tylko dla innej platformy.
komentarz 21 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
"Pisanie takiego API od zera to robota (dla jednej osoby) na 1-2 miesiące ;)"
Ty wiesz zupełnie o czym piszesz? Bo chyba nie wiesz, co to jest API.
komentarz 21 czerwca 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
Jeżeli czegoś nie rozumiesz, bardzo proszę dobrym źródłem jest wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Application_programming_interface A jeżeli czepiasz się tego że napisałem '1-2 miesiące' to faktycznie zrobiłem tu (duży) błąd ;)
komentarz 21 czerwca 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
Tak, możesz tak przypuszczać ;) A swoją drogą, dla jakiej platformy?
komentarz 21 czerwca 2015 przez Kamil Początkujący (430 p.)

Hitbox.tv tylko najpierw będę musiał ogarnąc jave :p

komentarz 21 czerwca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
No ale nie możesz napisać de facto API do Facebooka, jeśli nie masz dostępu do jego... API. Ew. kodu. Bo przecież API, to jest coś, co programiści Facebooka udostępniają na zewnątrz. Sposób komunikacji z aplikacją (interfejs).
komentarz 22 czerwca 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
No tak, masz rację. Po prostu ja się źle wysłowiłem. W końcu nie masz dostępu do kodu Facebooka czy Twitcha :v
komentarz 22 czerwca 2015 przez Kamil Początkujący (430 p.)
Ale nie chciałbym de facto napisać idealnego facebooka na telefon tylko aplikacje która pozwoli mi się zalogować na niego i korzystać tylko np. z wiadomości.

Tak jak dawałem linka: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cannibal_dev.bevstreamingapp&hl=pl - On jakoś musiał mieć dostęp do tego aby podlączyć się pod serwery twitcha?

Wtedy musze wykorzystać API od facbooka, podpiąć ich biblioteke od sieci?

Nie znam się na tym, dlatego pytam.
Chciałbym wkrótce iść pisać aplikacje które mi się przydadzą i innym ludziom.
komentarz 22 czerwca 2015 przez Radfler VIP (101,030 p.)
Nie wiem czy Ci się przyda, ale znalazłem API dla hitboxa http://developers.hitbox.tv/. A co do Twojego pytania: zapytaj o tym w innym dziale (np. w Innych językach, Offtop). Sam się na tym nie znam (jedyne API którym się bawiłem to WinAPI ;)
0 głosów
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez Kamil Początkujący (430 p.)

Chyba źle zatytułowałem temat.

Polecam przeczytać treść tematu, a dopiero później pisać :D

Dokładniej chodzi mi o to, aby stworzyć np. Aplikacje która pozwala oglądać streamy np. na twitchu.

I czy potrzebował bym API(twitcha) aby strworzyć taką aplikacje która bezpośrednio pozwalała by oglądać takie streamy, czy poprostu sam bym musiał wszystko od zera robić?

 

komentarz 21 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Przeczytałę troch żle napisałeś w pytaniu.

Potrzebujesz odpowiednich bibliotek najlepszym przykładem będą mapy google, trzeba przeszykiwać internet.

Jeśli nie unity to jedynie android studio.
–1 głos
odpowiedź 21 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Ja polecam Unity jest za darmo wiec można próbować, masz szybką możliwośc przeniesienia na inne platformy.

Poza tym wiele poradników, materiałów do nauki, itp.
komentarz 21 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
1.Unity jest do tworzenia gier.

2.W Unity nie można pisać w C++ a jedynie C#/js
komentarz 21 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
co do tworzenia gier to nietylko ma bardzo rozbudowaną grafike 2D oraz wielka społeczność która wszystko modyfikuje i dostosować do własnych potrzeb.

co do c++ to http://ericeastwood.com/blog/17/unity-and-dlls-c-managed-and-c-unmanaged

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 3 września 2020 w C i C++ przez Mr.EndiX Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez Anemik21 Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...