• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodanie tabeli słownikowej SQL

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,390 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Łukasz Michalski Użytkownik (560 p.)
przywrócone 17 lutego 2018 przez Łukasz Michalski
Witam, potrzebuję pomocy.

Mam tabelę samochody która zawiera w sobie Id_samochodu, model, markę, i muszę do niej stworzyć tabelę słownikową dla marki.

Stworzyłem tabelę id_marki, marka gdzie id_marki to klucz główny, i nie mam pojęcia jak przenieść te dane.

Mam założyć że marek jest ~5000. Próbowałem

insert into marki(id_marki,marka) values (seq_marki.nextval,(select distinct marki from samochody)) ale to nie działa bo tworzy mi się jeden wiersz w tabeli marki, do którego próbuję zapisać x wierszy z tabeli samochody. Proszę o pomoc.

Jeszcze taka uwaga. Do rozwiązania zadania należy używać samego SQL. PL/SQL nie jest tolerowany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez ukasz112 Początkujący (390 p.)
INSERT INTO TabelaSłownikowaMarki (Marka)

SELECT DISTINCT Marka FROM samochody

zakładając auto inkrementacje na Id powinno zadziałać :)

 

lub

SELECT DISTINCT Marka INTO TabelaSłownikowaMarki FROM Samochody.

 

To rozwiązania z T-SQL. Nie jestem pewien czy czysty SQL to ogarnie.

Od biedy możesz spróbować concatem skleić sobie inserty w kolumnie samochody i zrobić execute ().

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w SQL, bazy danych przez Łukasz Michalski Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 787 wizyt
pytanie zadane 26 października 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez glon77 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 399 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...