• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs pisania bezwzrokowego

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
486 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w Nasze poradniki przez rosco Nowicjusz (130 p.)
Dzień dobry, mam prozaiczne pytanie, nauczyłem się pisać bezwzrokowo na klawiaturze, problem polega na tym, że nie mogę opanować poruszania się strzałkami i np. w pracy z obojętnie jakim edytorem kodu podczas przemieszczania kursora muszę odrywać ręce od klawiatury i na nią patrzeć co bardzo spowalnia mi pracę i mnie denerwuje, może znajdzie się jakaś osoba która podpowie jak sprawnie poruszać się strzałkami bezwzrokowo, z góry przepraszam za tak banalne pytanie.
2
komentarz 17 lutego 2018 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
edycja 17 lutego 2018 przez Eryk Andrzejewski
Naucz się Vima, tam nie ma strzałek, a większość edytorów i tak posiada wtyczki do sterowania jak w vimie. Dodatkowo nie będziesz tracił czasu na sterowanie myszką.
komentarz 17 lutego 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Poprawiłem nima na Vima. wink

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Chyba nie ma na to rady, trzeba po prostu ćwiczyć do momentu, aż będziesz to robić odruchowo, aż nie będziesz musiał się zastanawiać, która strzałkę masz teraz kliknąć :)
komentarz 17 lutego 2018 przez rosco Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za odpowiedź, czyli jest rada, zastanawiam się tylko jak to robić bezwzrokowo, klawiatury są różne, a strzałki w innym "panelu" klawiatury, w każdym razie jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
komentarz 17 lutego 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Ja to w sumie pracuję tylko na normalnej klawiaturze na USB, nie na żadnych laptopach itd. strzałki są wyraźnie oddzielone od reszty, więc mogę w bardzo szybkim czasie "wymacac" gdzie są, nawet, jeśli mi się klawiatura jakoś przestawi :)

Podobne pytania

+8 głosów
10 odpowiedzi 3,339 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Offtop przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 691 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
+6 głosów
12 odpowiedzi 1,080 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...