• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak wyśrodkowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2018 w HTML i CSS przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam :)
Mam pytanie. Dlaczego inputy nie chcą się wyśrodkować a po nadaniu jakiejkolwiek wartości się przesuwają? :)

Posiłkuje się filmem Pana Zelenta lecz chciałem to zrobić już bardziej pod html5. :/

https://jsfiddle.net/KonDZIKs/ubca0pcs/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
wybrane 16 lutego 2018 przez KonDZIKs
 
Najlepsza
komentarz 16 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Dziękuje :)
Mam kilka pytań :D
Dlaczego nie stylować pod id tylko klase?

Dlaczego stworzyłeś klasę form-wrapper i nie użyłeś jej w css?

Ostatnie, usunąć to id logowanie i zastąpić je tą klasa?

Przepraszam za tak banalne pytania lecz nie rozumiem :)
komentarz 16 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Po ID możesz stylować tylko jeden element, natomiast klasę możesz na stronie użyć wielokrotnie. To jest choćby jeden z argumentów, czemu powinno używać się klas, a nie ID do stylowania.

Rzeczywiście, miałem na początku inną wizję do wyśrodkowania elementów i dlatego dodałem klasę form-wrapper, możesz ją wykasować u siebie :)

Najlepiej by było, żeby zastąpić wszystkie id klasą albo po prostu dopisać klasę. ID może Ci się później przydać, np. do JSa.
komentarz 17 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Tzn ja użyłem id do logowania, ponieważ z tego co zrozumiałem z filmów Pana Zelenta to id nadaje się dla elementu które znajduje się na stronie tylko raz a nie powtarza się. Może moje rozumowanie jest błędne.
komentarz 17 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
ID używa się tylko raz na stronie, ale wcale to nie oznacza, że dla każdego elementu, które tylko raz występuje. Zresztą bądź co bądź, nie uczyłbym się z tych kursów, jeżeli chcesz dobrze pisać kod. Niektóre z kursów są już przestarzałe i nieaktualne.
komentarz 17 lutego 2018 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
To co polecasz do nauki? Książki jakiś inny kurs na internecie?
komentarz 18 lutego 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
"Koduje" podobno mają dobre kursy na początek. Osobiście ten etap mam już dawno za sobą i podstawy uczyłem się na interaktywnych stronach typu codecademy, freecodecamp

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w HTML i CSS przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w HTML i CSS przez hubt Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w HTML i CSS przez Mateusz450 Początkujący (380 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...