• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Specyfikacje komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,749 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)
edycja 18 lutego 2018 przez TapQu

Mam komputer (PC), ale już ledwo działa:
Np. cs:go chodzi na 40 fps w minimalnej grafice / minecraft na modach ( już nie gram ) działał ledwo na 15 fps albo się crashował / Fallout 4 Mod na bardzo słabą grafikę i tylko 20-22 fps ( bez modu też testowałem najmniejszą możliwą ale 15-20, a reszta gier chodzi też tak w około 30-45 fps

Prosiłbym o napisanie czy jest słaby czy co, albo czy można go jakoś przyśpieszyć.
Procesor: ADM Athlon(tm) II X3 450 Processor  3.20 GHz
Karta graficzna: GeForce GT 640
Ram: 8GB
Typ systemu: 64-bitowy
Windows-7 Professional
HDD

Jeżeli miałbym coś dodać to napiszcie to poszukam :P
PS. Może ktoś powiedzieć ile kosztuje taki w miare dobry komputer do gamingu :P

Mógłby jeszcze ktoś pomóc z kontrolerem ps3 bo nikt nie odpowiada, a w graniu to bardzo denerwuje.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Stary (bardzo) procesor i grafika. Jeśli masz dysk HDD, to kolejne wąskie gardło.

Niestety, ale nie przyspieszysz tego...

Ogólnie wygląda to słabo, w tym momencie chyba musiałbyś zainwestować w nowy komputer. Wymiana wymienionych wyżej podzespołów może być związana ze zmianą płyty głównej. A to 3 najdroższe elementy komputera (tak mi się wydaje przynajmniej).
komentarz 16 lutego 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Tak hdd :/

Mój ojciec mówi że ten komputer jest "Unowocześniony" XD

więc nie da rady go przekonać żeby kupił mi nowy...
komentarz 16 lutego 2018 przez Groshq Użytkownik (590 p.)
to podjedź go ze strony takiej, że wystarczy kupić nową płytke procek ram i grafike ;p
Apu wypuściło nową serie więc zaoszczedzisz na grafice przy slabych tytułach :)
komentarz 17 lutego 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Nie da rady ,-,
0 głosów
odpowiedź 16 lutego 2018 przez Groshq Użytkownik (590 p.)
Jeżeli płytka Ci obsłuży am3+ to procek jeszcze dobry dostaniesz :

https://www.morele.net/procesor-amd-fx-8370-4-0ghz-16mb-box-fd8370frhkbox-667873/

 

do tego ssd i radeon 560, ramu Ci starczy :)
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2018 przez Programista 22 Bywalec (2,270 p.)
No żadną nowszą wersje nie pograsz. Słaba karta graficzna. Jeżeli ten komputer ci tylko służy do gier to musisz wymienic karte graficzna i processor; wtedy 60fps będzie gwarancją. Jeżeli ci bardziej służy do pracy, a gry to obojętnie na komputerze to jedynie zmień kartę graficzną. A nawet jak nie zmienisz to jest to jeszcze dobry komputer, znam ludzi którzy mają nawet komputery z 2gb ram z dyskiem HDD i Intel Pentium T4200 (1.2Ghz) i nie planują wymienić. To że cs:go nie pracuję na 60fps nie znaczy, że za 6 miesiecy komputer totalnie nie będzie działał.
komentarz 18 lutego 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)

@jpacanowski, Niedawno w grudniu czyściłem (10000 wirusów XD) ale to mało zmieniło, pousuwałem troche gier też mało zmieniło, a komputer nie niewłącza się ale zawiesza że muszę wbudowanym przyciskiem force restart go wyłączać i włączać.
Ostatnio w metin2 na najnowszym serwerze na spawnie między sklepami bo jest ich dość dużo mam 5 fps więc na tym serwerze trudno się gra.

komentarz 18 lutego 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)

"Mu się nawet ten komputer nie chce sie włączyć." Skąd to wziąłeś ?
On włącza się normalnie ale trochę długo od momentu kliknięcia power mija około pół minuty do 1.5 minuty

A od kliknięcia power do włączenia gry około 3 minuty :/
Jedyne co to tylko czasami się zawiesza na amen.

komentarz 18 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
No ja stawiam na system w każdym razie... Syf w autostarcie, syf w systemie, nie wszystkie wirusy da się usunąć, niektóre siedzą głęboko w systemie, pofragmentowana partycja systemowa, różne złośliwe procesy uruchomione w tle. Przydałaby się instalka systemu na nowo... A propos zawieszania systemu, to patrząc też na wiek procesora (bo pastę trzeba co 2-3 lata wymieniać), na 99% przegrzewa się procesor i karta graficzna i/lub zdewastowany system operacyjny. Wybacz, ale poza MacBookiem, mam jeszcze dwa komputery - jeden z Core 2 Duo a drugi z Pentium III i mają uptime po kilka miesięcy, bo je nie wyłączam tylko usypiam, gdy nie używam. I chodzą normalnie.
komentarz 18 lutego 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Też myślałem nad formatem ale nie znam się na tym a mam licencje pirat :/
Pewnego razu jakiś antywirus ją odinstalował i pewnie po formacie mógłbym też mieć z nią kłopot.
A komputer ma pewnie ponad 5 lat bo nie pamiętam od kiedy go mam ale chyba coś jak miałem około 8-9 lat, ale nie jestem pewny.
komentarz 19 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Pierwsze co powinieneś zrobić to format i postawić świeży system. Komp jest leciwy, to radzę sprawdzić temperatury i zasilacz(czy trzyma napięcia), oraz mobasa czy nie ma spuchniętych kondensatorów. Częste resetowanie kompa to większe prawdopodobieństwo uszkodzenia HDD. Sprawdź SMART'a. Jak masz uszkodzony dysk to znacznie wpływa na wydajność.
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jeśli nie chcesz kupować nowego komputera to wymień procesor i kartę graficzną na lepszą, taką żeby pasowała do komputera. Za grosze na Allegro znajdziesz używany procesor oraz kartę graficzną. Dzięki temu komputer jeszcze da radę na jakiś czas.

Ja bym jeszcze wymienił pastę termoprzewodzącą na procesorze i karcie graficznej oraz zainstalował na nowo system operacyjny, bo piszesz że system się zawiesza.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez StefcioMK Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 28 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...