• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Deterministyczny automat skończony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,141 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez 1mSnajper Początkujący (300 p.)
edycja 15 lutego 2018 przez 1mSnajper

Cześć,

Mam parę pytań dotyczących DAS. Niby posiadam wiedzę, ale jak się człowiek uczy samemu to nie wiadomo czy owa wiedza jest poprawna. Otóż, czy numerowanie stanów powinno być dokonane w odpowiedniej kolejności, czy nie ma to większego znaczenia? Gdy otrzymamy już stan akceptujący, to czy można od niego poprowadzić kolejne przejście do stanu nieakceptującego? I jeszcze jedna prośba, czy ktoś mógłby mi sprawdzić, czy napisany automat jest w miarę przyzwoity? 

Zaprojektuj automat deterministyczny na alfabetem {a, b} akceptujący tylko i wyłącznie wszystkie słowa które zawierają parzystą ilość symboli ’b’ i dokładnie jeden symbol ’a’:

1
komentarz 15 lutego 2018 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)
Nie bardzo pamiętam jak to się rozwiązuje ale jak miałem to na studiach to pomógł mi bardzo ten kurs na yt:

https://youtu.be/eqCkkC9A0Q4?t=29m41s

Polecam, bardzo fajnie tłumaczy. :)
1
komentarz 15 lutego 2018 przez 1mSnajper Początkujący (300 p.)
Zaczynam zakochiwać się w tym forum, tak jak zakochałem się w jego wypowiadaniu słowa "automata" :) Dziekuję Ci, faktycznie 30 min poradnika jest w stanie wyjaśnić klarownie całość zagadnienia. I fakt, facet bardzo fajnie tłumaczy.
komentarz 15 lutego 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Komentarze nie służą do odpowiadania na pytania.
komentarz 15 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
... i miłość prysła :-)
komentarz 15 lutego 2018 przez Łukasz Wasilewski Mądrala (5,190 p.)

Odpowiedziałem w komentarzu, ponieważ filmik opisuje automat DFA, a kolega pytał o DAS i nie byłem pewny czy na pewno pomogę. smiley

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 716 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,155 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...