• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje możliwość skonwertowania mowy z filmiku (np. youtube) na tekst pisany?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
6,286 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2018 w Grafika i multimedia przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)
Tak jak w temacie. Próbuję przekonwertować  to co jest w filmiku na tekst korzystając z google doc. Niestety program twierdzi, że nic nie słyszy ("Didn't hear that. Check microphone). Gdy mówię ja, google doc zapisuje prawidłowo mówiony tekst. Na tutorialach w youtubie widziałam, że zapisywano mowę na tekst z youtube. Będę wdzięczna za porady i pomoc :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 lutego 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Użyj dowolnego narzędzia do dyktowania. Jak masz iPhone'a to pobierz program Pages i na wirtualnej klawiaturze kliknij mikrofon, potem odpal filmik
komentarz 13 lutego 2018 przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)
Nie bardzo rozumiem. W sensie w telefonie ściągnąć narzędzie i w telefonie odtworzyć film? Spróbowałam tak, że odtworzyłam film z komputera, a miałam włączony narzędzie do dyktowania w komórce. Niestety nic nie załapał.
+2 głosów
odpowiedź 13 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
To wszystko powinno się udać na jednym urządzeniu. Nagraj najpierw mowę z filmu na dyktafon (na tym samym tablecie lub komórce). Później odtwarzaj nagrany plik z dyktafonu, jednocześnie uruchom Google doc.
komentarz 14 lutego 2018 przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)
Dziękuję za rady. Problem leżał gdzie indziej. Musiałam w ustawieniach nagrywania ustawić Miks Stereo jako domyślne :) Teraz śmiga.

Pozdrawiam :)
komentarz 17 maja 2020 przez patryksz Nowicjusz (100 p.)
A możesz powiedzieć gdzie tych ustawień dokonałaś?
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Kiedyś kupiłem sobie skrybota. Może to nie jest super idealne rozwiązanie, tym bardziej, że usunęli opcję uczenia się programu na podstawie wybranego głosu, ale w dość dobrze odczytuje - oczywiście mowa tu o języku polskim. Z języka angielskiego nie znam podobnego oprogramowania, a na 100% jest.
komentarz 16 lutego 2018 przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)
Słyszałam o skry bocie, ale właśnie zależy mi o zapisywaniu po angielsku :)
komentarz 17 maja 2020 przez patryksz Nowicjusz (100 p.)

@event15, Masz Skrybota? Nie dawno go też kupiłem ale zupełnie nie mogę go rozgryźć. Konkretnie chodz o to, że gdy przyciskam przetwarzanie to nic się nie dzieje. Tak jakby program nie działał. Czy trzeba coś tam ustawić?

komentarz 2 lipca 2020 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Po takim czasie - nie mam już licencji, nie mam nawet windowsa na pokładzie. Niestety nie pomogę

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 297 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 206 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 1,047 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,618 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...