• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile czasu zajmuje napisanie aplikacji na androida i iOSa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,903 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2018 w Android, Swift, Symbian przez matylda Nowicjusz (160 p.)

Biorę udział w konkursie na aplikację, zupełnie nie znam się na programowaniu, ale w tym konkretnym przypadku bardziej liczy się pomysł niż realizacja. Jest to w skrócie OCR + biblioteka danych, więc dosyć prosto zbudowana. Zastanawiam się 1. Ile czasu zajmie mi napisanie jej pod okiem programisty? Słyszałam, że istnieje język, który można przekonwertować na język androida i iOSa, czyli połowa mniej pisania. Jeśli to prawda, a nie utopia to super gdyby ktoś mi dał znać co to za język :) 2. Czy znacie jakiś "maker aplikacji", który miałby w swoich opcjach OCR? Mam na myśli coś typu mobincube, albo to co google oferuje do tworzenia aplikacji na androida.

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za wszystkie błędy w nazewnictwie. 

komentarz 12 lutego 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Apache cordova
komentarz 12 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)

Słyszałam, że istnieje język, który można przekonwertować na język androida i iOSa, czyli połowa mniej pisania. Jeśli to prawda, a nie utopia...

 W wielu językach można pisać apki, z tym że w nie każdym warto. To trochę tak jak z graficznymi kreatorami stron. Niby super - tu sobie ustawisz, tu klikniesz, i już masz stronkę bez klepania jakiegokolwiek kodu. Z tym że jakość wygenerowanego źródła to w skrócie tragedia. Co do apek - najlepiej (od strony wydajności) napisać to w Javie. Można bawić się w półśrodki typu c++ i Qt, tylko po co?

"Maker aplikacji", czyli po "normalnemu" IDE? W takim razie to Android Studio: http://strefakodera.pl/programowanie/android-java/pierwsza-aplikacja-w-android-studio

Co do czasu tworzenia się nie wypowiem, bo "pod okiem programisty" nie mówi mi zbyt wiele. Możesz sobie wszystko napisać od zera, dbając o każdy detal, możesz na każdym kroku wyznawać ideologię "ctrl+c ctrl+v", nie wiadomo też ile zejdzie Ci na poznaniu środowiska.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2018 przez matylda Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję Wam za odpowiedź, jesteście bardzo pomocni :)
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2018 przez krzk Nowicjusz (200 p.)
Zamiast uczyć się osobno Javy, by stworzyć aplikację dla systemu Android, i C#, tudzież Swift, by stworzyć jej kopię dla systemów iOS możesz skorzystać z framerworka Ionic https://ionicframework.com/

Framework ten pozwala na tworzenie aplikacji dla iOS i Android poprzez utworzenie jej w HTML. W skrócie wygląda to tak, że tworzysz stronę www z ładnymi animacjami i grafikami i eksportujesz do aplikacji dla Android lub iOS. Nie musisz się też bać o responsywność aplikacji - Ionic sam o to zadba.
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2018 przez maker3 Nowicjusz (220 p.)
Wyżej wymienione, to frameworki do pisania w HTMLu. Różnią się tym, że jedne bazuje na React, a drugi na Angularze.

Możesz jeszcze wykorzystać Xamarin, wtedy piszesz w C#. Od jakiegoś czasu Xamarin jest za darmo modułem Visual Studio

A co do OCR, to nie jest to taka trywialna rzecz, ale jest taki projekt http://tesseract.projectnaptha.com/

Do Xamarina też jest: https://github.com/halkar/Tesseract.Xamarin

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez qsti Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 415 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 13,197 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...