• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co po przeczytaniu "C++. Przewodnik dla początkujących"?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
306 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Zamierzam jeszcze raz przeczytać tą książkę (szczególnie te trudne tematy typu wskaźniki, polimorfizm o dziedziczenie, rekurencja [koszmar]) i zrobić z tych trudnych zadania. Ale co po przeczytaniu tego? Jeśli będzie to książka, to ważne żeby byla tania. Krucho u mnie z chajsem. I najlepiej, żeby była w empiku (choć w sumie jakiej książki nie kupiec w empiku?) teraz mogę zapłacić ~35zł. Rodzice na pewno coś dopłacą.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Nie polecam czytać książek jeżeli jesteś początkujący. Tak się nie nauczysz a tylko pieniądze w błoto wydasz.  Wymyśl sobie projekt i go zrealizuj. Np plan lekcji z bazą danych. Tak zdobyta wiedzą na dłużej ci zostanie i bardziej ja zrozumiesz. Powodzenia
komentarz 11 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dziękuję. Na ten moment chcę napisać "inteligentne" TicTacToe w konsoli. Jeśli chodzi o plan lekcji i bazy danych. Najpierw chcę poznać podstawy i trochę bardziej zaawansowane/średnie techniki programowania w cpp, potem WinApi i WinSock, więc do baz danych i sieci mi trochę daleko..
komentarz 11 lutego 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Nie lepiej odrazu jakieś qt albo sfml?
komentarz 11 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Chcę się uczyć stopniowo i w miarę nauki nabywać doświadczenie. I miałbym takie pytanie, czy nie znając WinApi można z buta ogarniać WinSock? I czy można łączyć np. Qt z WinSock? W sensie, że jak np. W Qt będzie jakieś pole teksowe i podczas naciśnięcia "wyślij" to pole jedyne co robi to zwraca stringa/tablicę chara co można wysłać jako pakiet. W Qt jest coś takiego, czy są jakieś inne typy?
komentarz 12 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Qt posiada odpowiednie moduły do obsługi sieci.
komentarz 12 lutego 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Okej, ja tak tylko gdybam. Chyba pójdę ścieżka WinApi>WinSock. Nie potrzebny mi Qt, skoro mam windowsowe narzędzia. WinApi już trochę ogarnąłem i mógłbym już coś tam napisać, ale jeszczeeee trochę.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,357 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...