• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CodeBlocks na maca - nie zamykają się okienka (f9)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
232 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w C i C++ przez tombor Nowicjusz (130 p.)
Witam,

problem dotyczy początków programowania w CodeBlocks. W projekcie wpisuje komendy (zgodnie z filmikiem instruktażowym: https://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59A_U&index=2&list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo)

wszystko szło idealnie do samego końca - oprócz dwóch kwestii:

1) po wciśnięciu f9 pojawiały się komendy ale nad nimi podane były informacje dot. użytkownika, na filmie tego już nie ma jak to usunąć.

"Last login: Fri Feb  9 19:05:39 on ttys001

/Volumes/Hades/pierwszy/bin/Release/pierwszy ; exit;

MacBook-Air-Tomasz:~ tomaszborowiecki$ /Volumes/Hades/pierwszy/bin/Release/pierwszy ; exit;"

Poniżej dopiero jest zadanie

2) Okienka się nie zamykają automatycznie (f9) przy każdym użyciu f9 w tle pojawia mi się cała seria okien

Proszę o info czy ma to związek z innym systemem operacyjnym film dot. windowsa a ja mam IOS. Okna w tym pierwszym są z czarnym tłem u mnie na białym tle.

Proszę o info

tomasz.borowiecki3@gmail.com

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Tomku, Code::Blocks na OSX'ie jest dość zapóźniony w rozwoju (przynajmniej oficjalna wersja). Jeśli nie jesteś zmuszony do jego używania (bardzo), lepiej stosuj inne IDE. Choćby QtCreator czy Eclipse. Każde IDE ma wady ale walka z Code::Blocks na Mac'u... IMHO nie ma sensu :-/ Nawet dostępne za free XCode będzie lepsze niż CB.

PS. Zainstaluj sobie https://www.macports.org/ . Będziesz miał wtedy najnowsze kompilatory i biblioteki.
komentarz 9 lutego 2018 przez tombor Nowicjusz (130 p.)
Wielkie dzięki za informacje. Postanowiłem od czegoś zacząć i znalazłem na YT ciekawe szkolenie oparte na codeblocks. Pewnie masz rację - powiedz mi proszę tylko bo do CB potrzebowałem zainstalować xcode (sporo zajmuje na dysku), czy macports wymaga także xcode? Gdzie znaleść ciekawe filmiki instruktażowe te od Mirosława Zelenta były genialne - prosto i na temat. Dzięki za wszelką pomoc. Jestem kompletnym laikiem ale szybko się uczę.
komentarz 9 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

macports to (w bardzo dużym uproszczeniu i skrócie), odpowiednik pakietów z GNU/Linux. Z tym że pakiety te będą kompilowały się w Twoim systemie. Wygoda duża bo wystarczy:

port install clang

.. i już masz nowy kompilator + niezbędne biblioteki :-) Sam się sciągnie, skompiluje i zainstaluje. Oczywiście update/upgrade także jest :-)

Do macports wymagane są jedynie Command Tools z XCode... dostępne na witrynie Apple. Tu masz opis co i jak zrobić... https://www.macports.org/install.php

Tu masz listę dostępnych pakietów z oprogramowaniem...

https://www.macports.org/ports.php

Teoretycznie do pisania w C/C++ na OSX, wystarczy vim :-) ale możesz to zrobić w XCode, QtCreator, CLion, Eclipse.... tak ... CB także ale będziesz "kopał się z koniem" :-/

Ja "Zelento-podobnych" filmów dla OSX nie znam. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 427 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2016 w C i C++ przez Jakub Olszak Użytkownik (540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 815 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w C i C++ przez Mag Początkujący (380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 136 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...