• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samoczynnie wyłączający się komputer.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
273 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez AdrianBrzek Nowicjusz (130 p.)
Witam, na początku stycznia komputer zaczął się sam wyłączać. Tak po prostu odpalam wszystko niby OK włączam BF1 gram ze 30 minut i się wyłącza. Nie ma znaczenia czy to Bf, minecraft, YT, czy nawet Word. Po pewnym czasie się po prostu wyłącza raz po 30min, a raz po 2 godz. Robi się to już irytujące. Proszę o Pomoc, Z góry dziękuję.

SPECYFIKACJA KOMPUTERA:

CPU: AMD RYZEN 5 1500X

GPU: GTX 750 Ti

Ram: Ballistix 4BG 2400Mhz

Płyta główna MSI B350 GAMING PLUS

Zasilacz: SilentiumPC Vero m1 600W

dysk HDD: Barracuda 750GB

dysk SSD: Plextor 128BG
1
komentarz 9 lutego 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)
Witam, czy przypadkiem komputer Ci się nie przegrzewa? Pozdrawiam
1
komentarz 9 lutego 2018 przez AdrianBrzek Nowicjusz (130 p.)
Sprawdzałem temperatury w normie
komentarz 11 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Ostatnio też tak miałem. Polecam kompa dokładnie odkurzyć smiley

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Samoczynne wyłączenia może powodować wiele czynników. Jeśli nie temperatury to należy skupić się na innych podzespołach. Karta graficzna? Pamięć RAM? Ja bym zaczął od Windowsa
1
komentarz 10 lutego 2018 przez AdrianBrzek Nowicjusz (130 p.)
Może to być wina małej ilości RAM ?
komentarz 10 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Nie, małej ilości nie. Jeśli masz spoko temperaturę i czysty system to skup się na karcie graficznej i RAM-ie(tylko nie pod względem ilość lecz uszkodzeń).

BTW. 4GB RAM u to jeszcze nie tragedia
+2 głosów
odpowiedź 9 lutego 2018 przez robzon1916 Początkujący (310 p.)
Skanowałeś system jakimś dobrym antywirusem? Może jakiś robak Ci figle płata
komentarz 10 lutego 2018 przez AdrianBrzek Nowicjusz (130 p.)
Wirusów brak
+1 głos
odpowiedź 10 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź wszystkie kable, może jakiś jest niedociśnięty. Następnie wykonaj pomiary napięć zasilacza w IDLE i STRESSie.

Temperatury w normie znaczy jakie? Sprawdzałeś czy nie przegrzewa się NB? Sprawdź w biosie napięcia i ustawienia RAM, oraz krytyczne temperatury autodestrukcji :P
+1 głos
odpowiedź 10 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Nie jestem jakimś specjalistą od sprzętu, ale z mojego doświadczenia wiem, że samoczynne wyłączanie się może być spowodowane uszkodzonym, lub już zużytym zasilaczem

Może to cie jakoś nakieruje
0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
płyta główna. Miałem to samo. Wymieniłem płytę główną i śmiga
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Sprawdź temperatury na GPU i jak coś to zmień krzywa wentylatorów na niej

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez boei-83 Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 81 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 18 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...