• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co mogę napisać ?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
441 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2018 w Inne języki przez Tomasz Galas Początkujący (410 p.)
Co ciekawego mogę napisać w batchu ? Napisałem już duży kalkulator, blokadę na hasło na folder i kilka innych małych rzeczy. Jakieś pomysły co mogę zrobić ?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 lutego 2018 przez niezalogowany

Pełny rozmiar: https://imgur.com/a/0KwFy

 

Wszystkiego ofc w batchu nie zrobisz, ale niektóre zadania da się w tym zrealizować.

+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Chcesz nauczyć sie konkretnie batcha, czy zaczynasz zabawe z programowaniem od tego?

Jak to drugie, polecam zajrzeć do "normalnego" języka
Fajny jest np C#, albo JS (w podstawowej formie przyjazny dla początkujących według mnie)
Ok jest też Java
Odradzam C++ - mimo że ma moc i popularność, łatwo sie zniechęcić, co bez znajomości innych języków może zakończyć wszystko

Według mnie nie warto rozwijać się w batchu, bo na dużo on nie pozwala, to bardziej taki dodatek - do podstawowej automatyzacji
komentarz 8 lutego 2018 przez Tomasz Galas Początkujący (410 p.)
Wiem, zauważyłem, że nie jest on jakoś obszerny, ale chciałem się trochę pobawić, to ten język znam najlepiej (trochę C++ i totalne podstawy HTML). Dawno nic nie pisałem i po prostu nie chce zapomnieć :D
1
komentarz 8 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Polecałbym bardziej JS

Nie potrzebuje kompilatora itp, wystarczy przeglądarka internetowa
A nauka da ci dużo więcej, niż czegoś tak podstawowego jak batch

Jak ci sie spodoba, później będziesz mógł to rozwinąć i dążyć do stanowiska frontend developera

Skoro kojarzysz coś z html, js będzie fajnym dodatkiem
komentarz 8 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jak ci sie spodoba, później będziesz mógł to rozwinąć i dążyć do stanowiska frontend developera

JS to dzisiaj już nie tylko front ale i pełno prawny back-end w node. Sam korzystam z bardzo przyjemnego połączenia node z MySQL (ewentualnie Redis) + React/redux na froncie.

Do tego mamy React native, Electron (choć to pod spodem pewne małe oszukaństwo ale to teraz jest mniej ważne) itp.

Patrząc na elementy jakie są wprowadzane w nowych wersjach JS to myślę, że język ten się na prawdę rozwinie i znajdzie jeszcze wiele nowych zastosowań. Oczywiście nie można dla każdego przypadku porównywać np. wydajności JS do C itp. ale wszystko zależy od tego gdzie się widzisz jako programista.

komentarz 8 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
edycja 8 lutego 2018 przez marcin99b
No tak

Według mnie największą zaletą JS jest bardzo łatwe wejście, bo nie musisz bawić sie w jakieś kompilatory, które nie zawsze działają
+na wczesnym etapie pozwala na manipulowanie html/css (przy nauce innych języków, pojawia się to na etapie bibliotek graficznych), a jak wszyscy wiemy, dla takiego początkującego nauka przez zabawy kolorkami i animacje jest ciekawsza, niż to nudne matematykowanie - znane z wielu poradników

Nawet jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się na inny język, np polecam C#
będziesz już znał te podstawy i wszystko pójdzie szybciej, niż gdybyś uczył się od zera
komentarz 8 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

+na wczesnym etapie pozwala na manipulowanie html/css (przy nauce innych języków, pojawia się to na etapie bibliotek graficznych), a jak wszyscy wiemy, dla takiego początkującego nauka przez zabawy kolorkami i animacje jest ciekawsza, niż to nudne matematykowanie - znane z wielu poradników

I tak i nie... fakt, że większość książek o JS od razu wchodzi w DOM i HTML, ale w JS można bez problemu robić też apki konsolowe (node.js). I tutaj można się go w zasadzie uczyć podobnie jak C i inne języki, robiąc proste konsolówki, algorytmikę itp. Teoretycznie więc można zacząć od konsoli i dopiero z czasem po poznaniu dobrze języka wejść w "grafikę".

komentarz 8 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

@marcin99b, Czemu z niego robisz od razu frontendowca? Może chce zostać administratorem Linuksa.

komentarz 8 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
zapytałem po prostu czy uczy sie tego w celu nauki programowania czy chce poznać konkretnie batch

a do rozpoczęcia nauki, według mnie fajny jest akurat frontend
sporo osób zaczynających od np programów typowo konsolowych łatwo się zniechęca, podczas gdy js (widze po niektórych znajomych) zachęca do grzebania i zabawy

znając podstawy js łatwo przesiąść sie na inny język
komentarz 8 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

znając podstawy js łatwo przesiąść sie na inny język

Wydaje mi się, że tak chyba można by napisać o każdym języku :) Ale JS ma trochę "własnego charakterku" i przesiadając się np. na C++, JAVA czy PHP trzeba dobrze zapoznać się z ich podstawami m.in w kwestii zakresów, typowania itp. itd.

+1 głos
odpowiedź 8 lutego 2018 przez boyeo Obywatel (1,120 p.)
Sprawdz książke William E. Shotts Jr. - Linux. Wprowadzenie do wiersza polecen. Jest tam sporo objaśnień i wszystko wytłumaczone jest w dość przyjazny sposób

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 633 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 2 października 2022 w Inne języki przez pj-1024 Użytkownik (670 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2022 w Inne języki przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...