• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używanie "starych" technologi (var i inne)

0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez shy_fox Gaduła (4,310 p.)
1.

Witam, ostatnio w mojej skromnej grze przeprowadziłem ukrytą ankietę która pokazała iż ~8% przeglądarek osób korzystających z mojej strony nie obsługuje zmiennych "let" i "const".

Czy zatem używanie var jest prawidłowe i można to stosować bez zmartwień?

2.

Dlaczego zamiast onclicków lepiej jest stosować AddEventListener?

3.

Pozycjonowanie za pomocą absolute jest także dobrym rozwiązaniem? zamiast nowoczesnych np. flexboxów.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (8,860 p.)
wybrane 7 lutego 2018 przez shy_fox

Najlepsza
1. Ankietę wypełnia użytkownik, chyba chodziło Ci o zbieranie danych statystycznych. Jak 8% nie wspiera to dużo w takim razie nie stosuj ich.

2.  Onclick dodaje jedno zdarzenie do kliknięcia jeśli było coś innego przypisane do tego zdarzenia to zostaje nadpisane. A add event listner dodaje funkcje do tabeli zdarzeń co powoduje iż dodając kolejną funkcję do danego zdarzenia nie nadpiszesz poprzedniej.

3. 11.7 w polsce nie wspiera myślę że masz odpowiedź.

https://caniuse.com/#search=flexbox
komentarz 7 lutego 2018 przez Comandeer Mentor (452,600 p.)

ad. 1) Transpilatory? Zresztą czemu mam nie serwować warunkowo ES6+ tym, którzy je wspierają?

ad. 3) Ja widzę w porywach ~3%.

komentarz 7 lutego 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (8,860 p.)
Przepraszam mój błąd pomyliłem wartości rzeczywiście tylko 3% ta to można stosować.
+3 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (170,810 p.)

Ad 1. Ja osobiście pracując z React używam zawsze transpilatora babel więc i tak de facto generuję kod do ES5, gdzie nie ma let/const. Jeśli chodzi o sam brak wsparcia dla let/const to jest to tylko jeden z problemów, w ES6 wprowadzono znacznie więcej więc takie wyrywkowe analizowanie kodu nie ma wg mnie większego sensu. Zainteresuj się babelem i np. webpackiem i po problemie :) Webpack pozwoli Ci też od razu ładnie wypluć odpowiednie polyfill itp. więc ogarniesz tym samym również np. Promise itd.

Ad 2.Kolega @Mikołaj Kawczynski wyjaśnił Ci kwestię ustawiania wielu zdarzeń, ale ja jeszcze dodam od siebie, że unikając onClick ładnie separujesz poszczególne warstwy, czyli HTML zostaje jako treść i semantyka, CSS jako layuout i animacje (tak, dzisiaj większość animacji ogarnie się już bez JS) i JS do obsługi ogólnie pojętęj interakcji, zdarzeń itp.

Ad 3.To zależy. Właściwość position:absolute i display:flex to nie są rozwiązania alternatywne i służą do innych celów. Posycjonowanie absolutne w wielu przypadkach jest przydatne ale trzeba to stosować z rozwagą, pamiętając o RWD i testując wygląd aplikacji na różnych urządzeniach. Flex dzisiaj jest myślę już standardem. Osobiście też stosuję go w obecnych projektach i szczerze mówiąc nie przejmuję się zbyt mocno na prawdę przestarzałymi przeglądarkami, no chyba, że miałbyś odpowiednie zapisy w umowie ale to już inna bajka.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 73 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez anna135B Początkujący (270 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

62,471 zapytań

108,625 odpowiedzi

226,798 komentarzy

36,396 pasjonatów

Przeglądających: 168
Pasjonatów: 9 Gości: 159

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...