• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Monitor wyłącza się, gdy włączam gre i zaczynają głośno chodzić wentylatory

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,287 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Witam

Zakupiłem podzespoły i złożyłem w całość wszystko działało, gdy surfowałem po internecie nic się nie działo dopóki nie włączyłem gry. Kiedy włączę grę po 2 min (około, zazwyczaj od razu  monitor przechodzi w tryb oszczędny, komputer się nie wyłącza, a wentylatory w pc strasznie głośno chodzą i nic się nie dzieje muszę wyłączyć go bo nic się nie da zrobić. Temperatury są ok, karta jest sprawna. Moim zdaniem to coś z zasilaczem ale nie wiem za bardzo co jest wgrane. Mam nadzieję że ktoś z was coś poradzi, proszę o pomoc. Jeżeli czegoś nie podałem, a ma pomoc proszę pytać.

podzespoły- https://www.morele.net/inventory/info/sNeddT/
komentarz 7 lutego 2018 przez krolB Nowicjusz (100 p.)
Witaj sprawdzales w biosie jaka masz maksymalna tem. peacy procesora ?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Podłączyłeś zasilanie do karty graficznej?
komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Tak podłączony
komentarz 7 lutego 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
W menadżerze urządzeń karta graficzna i sterowniki się pokazują?
komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
tak
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez eglaboud Obywatel (1,940 p.)
Sprawdź, czy chłodzenie nie jest zepsute/zakurzone.
komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Komputer nie jest używany od nowości niedawno zakupiony, a więc chłodzenie nie jest zepsute i działa
komentarz 7 lutego 2018 przez eglaboud Obywatel (1,940 p.)
A więc procek!
komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Ale przez procesor takie coś ? dlaczego tak sądzisz ?ja bym stawiał na uszkodzony zasilacz
komentarz 7 lutego 2018 przez eglaboud Obywatel (1,940 p.)
Spróbuj skorzystać z pożyczonego od kogoś zasilacza. Ale jak nie wina zasilacza to na 100% coś z płytą lub prockiem (bardziej stawiam na CPU, bo używane).
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Tylko ta gra ci nie działa? Czy wszystko inne działa? Może masz za małe wymagania sprzętowe. Karta graficzna może nie dawać rady i wpłynąć na procesor z którego wentylatory strasznie głośno chodzą. A może monitor nie wyrabia? Gdzie go kupiłeś? Jaki masz system? W Windows'ach 8 i wyżej dało się ustawić "opcje baterii" klikając w prawy dolny róg (na ikone baterii) i Więcej opcji zasilania. Tam utwórz plan. Ustaw na wysoką wydajność i sobie go jakoś nazwij, potem poustawiaj i utwórz. Zmień ustwienia planu i zmień zaawansowane ustawienia zasilania tam kliknij Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne. I tam ustaw na jak większą wydajność. Sprawdź czy działa. Jeśli nie to odpowiedz na pytania powyżej. Ja nie zdziałam bez dodatkowych informacji :).

 ... co jest wgrane ... ... a ma pomoc proszę pytać ...

Co jest wgrane czy co jest grane. a ma pomoc czy pomóc xDD

komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Tak się dzieje w cs go, sniper elite, hurtworld, fortnite każda. Za małe wymagania zobacz co tu jest powinno chodzić wszystko na luzie - https://www.morele.net/inventory/info/sNeddT/

Monitor mam z lg 60 hz starszy taki - https://www.komputronik.pl/product/62347/19-lg-flatron-w1952te-pf.html

System mam windows 10
komentarz 7 lutego 2018 przez tirith Mądrala (5,940 p.)
Może rozdzielczość jest za duża dla monitora
komentarz 8 lutego 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
edycja 8 lutego 2018 przez MsMaciek123
A aktualizujesz Windowsa 10? Ja bym stawiał po stronie oprogramowania a nie po stronie sprzętu. Sprzęt jest jak najbardziej dobry. Wina może być po złym złożeniu sprzętu lub po złym oprogramowaniu "nierozumiejącego" jak odtworzyć dany plik. Gier raczej nie obwinimy ,bo jest ich kilka. Gdyby była jedna moglibyśmy przyjąć ,że jest błąd po jej stronie.

 

Sprawdź:
1. Oprogramowanie czy jest aktualne. Czy nie masz komputera zainfekowanego (czasami ma to różne przyczyny. Warto sprawdzić)

2. Czy dobrze złożyłeś sprzęt.

3. Spróbuj z innym monitorem. Być może starszy nie wyrabia a procesor się tak zazwyczaj grzeje przy takich grach. Monitor też może wpłynąć na kartę graficzną a ona na procesor a on na wentylacje z czego ciągnie więcej prądu i powodem ,że ty ciągle obwiniasz ten zasilacz może być to.

4. Sprawdź czy zasilacz ma odpowiednią moc.

5. Poproś o pomoc jakiegoś technika z okolic. Mają więcej wiedzy ,bo robią pod specjalny kierunek ,a tutaj mają różne kierunki.

6. Poszukaj w internecie czy ktoś inny nie miał czasem takiego samego lub podobnego przypadku.

Gdyby była to wina zasilacza ,w ramie by się wszystko "Paliło" i by na ekranie wysypywało różne błędy, dziwne znaczki, pytajniki, białe pola itp itd nawiasem mówiąc wszystko byle nie działać.

Czy komputer był "podkręcany" do ilości taktowania 3.7 czy masz 3.5 ? Ram wytrzymuje 3 ...  Ustaw procesor na 3 w biosie i wtedy spróbuj.

 

I przepraszam za tak długi komentarz ...
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź czy wszystkie kable prawidłowo są podpięte. Zainstaluj sobie  program do monitorowania np. HWinfo i podaj napięcia w IDLE i stresie CPU(np. prime95) i GPU(np. Furmark), oraz temperatury. Jeżeli komp przejdzie te testy prawidłowo, to szukaj rozwiązania w ustawieniach sterownika karty graficznej, gier które włączasz.
komentarz 7 lutego 2018 przez sibis Nowicjusz (120 p.)
Sprawdzałem benchmarki obciążałem kompa i trzymałem go 15 min temperatury skakały ale nic się nie działo.
komentarz 7 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A napięcia? skoro podejrzewasz zasilacz, to podaj te napięcia, ale benchmarki bardziej obciążają niż gry. Puść 2 na raz CPU i GPU. Sprawdź czy gry, które włączasz na pewno maja ustawioną natywną rozdzielczość i odświeżanie monitora.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 679 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez doloroza Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez lulok7 Nowicjusz (180 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...