• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Bramka logiczna, algorytm i funkcja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,207 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Inne języki przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
zamknięte 7 lutego 2018 przez DragonCoder

Witam,

mam problem z programem, albo z implemntacja algorytmu i napisania kodu. Tworze program, ltory ma wyliczac bramki logiczne, tzn. Mam 3 wejscia W1, W2, W3 i kazde z nich przyjmuje 0 albo 1. Teraz czas wybrac, co m sie stac z tymi wejsciami. Czyli jaki operator ma zostac uzyty (OR, XOR, AND, NAND, NOR, NOT), a pozniej ktore z wejsc ma zostac polaczone lub zmienione. Np. 3 wejscia, na zdjeciu sa to E1, E2, E3, pozniej wybieram Art i w Eingänge wybieram np. E1, E2, E3, poprzez art mowie co ma sie z nimi stac. Teraz chcialbym obliczyc, co wyjdzie na koniec, czyli A1. Problem w tym, ze nie mam pojecia, jak zrobic to optymalnie, bo ilosc bramek = 2^n. Czyli przy 6, az 64 . Na koniec, chcialbym pokazac jeszcze pelna tabele.

https://zapodaj.net/3e50d033670a4.png.html

Czy ma ktos pomysl, jak zrobic to optymalnie, zeby obliczyc tak owy wynik? Chodzi mi tylko o podpowiedz, jak zrobic to najefektowaniej.

 

Pozdrawiam

DC

komentarz zamknięcia: Uzyskalem odpowiedz, dziekuje za pomoc :)
komentarz 6 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Musisz bardziej jasno i starannie opisać zadanie, z czym konkretnie masz problem. Wtedy spróbujemy pomóc.
komentarz 6 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Chcialbym obliczyc wyjscie, czyli co mamy na wyjsciu, wiedzac ze mam dana ilosc wejsc, ilosc polaczen i wiedzac co to za polaczenia (AND, OR itd) oraz ktore z ktorym

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
wybrane 7 lutego 2018 przez DragonCoder
 
Najlepsza
Na początku projektu - symulatora układów cyfrowych, zrób menu z wyborem rodzaju bramki: NAND, XOR, NOT. Itd.

Jako pierwszą narysuj bramkę NAND z trzema wejściami. Dane użytkownika, które trzeba podać z klawiatury, to będą stany na wejściach bramki. Na podstawie tabeli stanów bramki NAND program wyliczy (pokaże) stan wyjścia.

Tak samo postępuj dla pozostałych bramek - i zadanie masz rozwiązane!

Na końcu, bramki oraz tabele stanów można łatwo rysować w konsoli.
komentarz 7 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dziekuje bardzo :)
+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Dzięki za wyjaśnienie!

Przecież znasz funkcje, tabele stanów bramek, które wymieniasz (są b.proste). Bramki są połączone "szeregowo", wyjście jednej, jest wejściem następnej. No więc w czym problem?
komentarz 7 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zakladajac, ze program mialby rysowac sam owe bramki o dowolnej ilosci wejsc i polaczen. Mam wtedy z kodem, jak moglbym to zrobic. Czyli co zrobic, by program rysowal to sam, a nie musial przygotowywac 70 miliardow obrazkow
komentarz 7 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
O rysowaniu nic wcześniej nie wspominałeś. Niby jak miałbyś rysować bramki - w konsoli?  Skąd wziąłeś te 70 miliardów? A wcześniej 64 ?

Czy Twój projekt ma działać ściśle, dokładnie według tego niemieckiego schematu "Schaltungnetz"?  Bo jeśli tak, to sprawa jest zupełnie banalna.
komentarz 7 lutego 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To jest program GUI, wiec:

mam laczna ilosc 6 wejsc, 6 polaczen i 6 bramek

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Inne języki przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,370 wizyt
pytanie zadane 10 września 2015 w Inne języki przez danielek110795 Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...