• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Umorzenie śledztwa

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Pogromca029 Nowicjusz (190 p.)
Witam, zadam podobne pytanie a jednak osobne

Policja po połowie roku umorzyła śledztwo ponieważ posiadała takie informacje jak MAC, adres konta bankowego i w protokole stwierdzono że na podstawie obecnych danych nie istnieje możliwość namierzenia sprawcy czynu.

Dotarto tylko że przestępstwo popełniono z Uniwersytetu wrocławskiego.

mozna coś zrobić? :c straciłem kilkaset złotych

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Po adresie mac nie da się bo sprawca na pewno zmienił. A co do konta bankowego to nie wiem, ale policja powinna móc to ustalić, na 99% jestem pewien że policja ma taką możliwość.

W sumie może być tez taka sytuacja że sprawca ukradł komuś konto na które przelał twoje pieniądze i potem wypłacił lub zamienił np. na bitcoiny.
+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Cześć, na początek zaczął bym tu:

https://bip.mswia.gov.pl/bip/skargi-i-wnioski/23648,Informacja-dotyczaca-sposobu-skladania-skarg-i-wnioskow-do-Ministerstwa-Spraw-We.html

Ewidentna skarga na instytucję zwaną Policją. "Nie przyłożyli się" a to tak kolokwialnie. Ewentualnie znajdź biuro prawników, którzy Ci pomogą, nie wiem jak stoisz z pieniędzmi ale ja bym znalazł takich co pracują pro bono.
Powodzenia życzę.

 

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 273 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kiszony Użytkownik (630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez mafik1 Nowicjusz (220 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...