• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie Raspberry Pi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
843 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w Inne języki przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)
Hej, mam pytanko. Jaki język polecacie do programowania Raspberry Pi? Chodzi mi głównie o sterowanie przez piny (chyba to się zwie GPIO). Z góry dzięki :D

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez niezalogowany
wybrane 5 lutego 2018 przez Piotrek32
 
Najlepsza
Ten w który czujesz się najpewniej ;) Zależy na czym ci zależy? (wydajność, możliwości, łatwość pisania?)
komentarz 5 lutego 2018 przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)
Ogólnie to ogarniam C++ i Jave ale moje umiejętności nie powalają ;) Chyba bardziej w łatwość (nie na poziomie Scratcha )
komentarz 5 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Możesz użyć nawet JavaScript :)

(mam nadzieję, że nie wywołam burzy C++ vs JS... :)

komentarz 5 lutego 2018 przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)
To fajnie w nim też coś kiedyś pisałem,

Dzięki
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jeśli chodzi o programowanie GPIO to możesz to robić z poziomu m.in. języków C/C++, C# oraz Pythona.
komentarz 5 lutego 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Ba, nawet bash'em (czyli skryptem powłoki jakikolwiek interpreter by to nie był) także to zrobisz...

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Grozmo Użytkownik (750 p.)

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...