• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z Biosem płyta główna GA-AB350-Gaming 3

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,210 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jagoda Nowicjusz (220 p.)
Witam, nie dawno dostałam nowy komputer, z płyta główną Gigabyte Gamming (GA-AB350-Gaming 3),

jednak nie mam pojęcia jak siędostać mam do biosu... Próbowałam wejśc do biosa za pomocą klawiszy Del, F12, F2, F8, F9... Nic nie skutkuje... Podłączałam kilka już klawiatur, zarówno na wejścia p2p jak i na USB... Ktoś wie co może się dziać?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Alone_in_the_Dark Obywatel (1,860 p.)
wybrane 11 lutego 2018 przez Jagoda
 
Najlepsza

Tak jak napisał przedmówca, najprawdopodobniej jest ustawiony fast boot,  tak jak już wspomniano w wyłączeniu tej funkcji pomoże reset clear cmos poprzez aplikacje zworki, wyjęcie baterii z płyty głównej, natomiast alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja oprogramowania z płytki dołączonej do tego modelu płyty głównej, następnie za pomocą
zainstalowanej aplikacji APP Center zablokować opcję fast boot.

komentarz 11 lutego 2018 przez Jagoda Nowicjusz (220 p.)

Dziękuję za pomocsmiley​​​​​​​

+2 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez niezalogowany

Być może jest włączona opcja fast boot. Zresetuj ustawienia zworką na płycie głównej; domyślnie fast boot jest wyłączony. W tym modelu do BIOS wchodzisz wciskając klawisz del.

Zworka CLR_CMOS jest oznaczona numerem 14. Wystarczy na moment zewrzeć te dwa piny.

Odłącz zasilanie przed zwarciem pinów.

Link do manuala: http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-AB350-Gaming-3-rev-1x#support-manual

komentarz 11 lutego 2018 przez Jagoda Nowicjusz (220 p.)

Dziękuję za pomocsmiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Wakoss Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...