• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer sie nie uruchamia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Gawryk Nowicjusz (120 p.)
Witam

Mam pewien problem, wczoraj wieczorem potrzebowałem miejsca na dysku C. Stworzyłem na pulpicie nowy folder i bez jakiegoś zastanowienia zagrałem do niego 1/4 zawartości dysku. Bodajże min. Windows, google itp. Dzisiaj rano uruchamiam komputer, do pewnej chwili działa, tzn proces odpalania ok lecz do momentu w którym powinien się zalogowac na moj profil, on się uruchamia od początku i tak w kółko.

Nie wiem co robić, a bardzo potrzebuje komputera, proszę o pomoc
komentarz 5 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Potrzebowałeś miejsca na dysku C, więc przeniosłeś foldery z dysku C na... dysk C?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jeżeli zgrałeś na pulpit cały folder Windows, prawdopodobnie będzie potrzebna reinstalacja systemu...

komentarz 5 lutego 2018 przez Gawryk Nowicjusz (120 p.)
Jak miałby przebiegać ten proces, jeśli nie mam dostępu do programów, komputer nie uruchamia się docelowo do końca, lecz zawiesza w pewnym momencie i uruchamia od nowa?
komentarz 5 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jak miałby przebiegać ten proces, jeśli nie mam dostępu do programów,

Normalnie. Tworzysz bootowalnego pendriva, wgrywasz system, ustawiasz kolejność bootowania najpierw na pendrive w BIOSie i instalujesz.

komputer nie uruchamia się docelowo do końca, lecz zawiesza w pewnym momencie i uruchamia od nowa

Prawdopodobnie nie skopiowałeś całego katalogu Windows. Pliki które odpowiadają za rozruch systemu zostały, po pomyślnym rozruchu Windows próbuje zaimplementować ekran logowania, ale plików nie ma, i uruchamia się ponownie.
Pozdrawiam

komentarz 5 lutego 2018 przez Gawryk Nowicjusz (120 p.)
Bylo dokładnie tak jak Pan mówi, czyli jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest format komputera?
komentarz 5 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

czyli jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest format komputera

Tak. Jeszcze przed formatem, uruchomiłbym jakiegoś linuksa w trybie live i skopiował ważne pliki na dysk zewnętrzny.

Pozdrawiam

komentarz 5 lutego 2018 przez niezalogowany

Tak. 

Nie. Można spróbować przenieść pliki i strukturę folderów z pulpitu do właściwej lokalizacji. Być może zadziała.

Druga opcja, to zabawa z płytką Windowsa i naprawianiem systemu.

Format jest po prostu najpewniejszą i jakby nie patrzeć - najprostszą opcją.

komentarz 5 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
A gdyby podpiąć dysk do innego komputera i spróbować wycofać operacje przeniesienia plików z folderu Windows?
komentarz 5 lutego 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

A gdyby podpiąć dysk do innego komputera i spróbować wycofać operacje przeniesienia plików z folderu Windows?

Oczywiście, możesz spróbować, lecz wątpię aby dało to jakiś skutek.

@tls01

Druga opcja, to zabawa z płytką Windowsa i naprawianiem systemu.

Parę razy korzystałem z płytki i bawiłem się w naprawianie, ale tylko 1 dało to skutek. Wątpię, żeby Windows był tak inteligentny i move`ną sobie katalog z pulpitu na ścieżkę C:\Windows.

Pozdrawiam

komentarz 5 lutego 2018 przez niezalogowany

Wątpię, żeby Windows był tak inteligentny i move`ną sobie katalog z pulpitu na ścieżkę C:\Windows.

Bo tak nie będzie. Pliki systemowe są na płytce, pulpit instalatora nie interesuje. Trzeba próbować z poleceniami typu sfc, czy ręcznie skopiować brakujące pliki. 

A gdyby podpiąć dysk do innego komputera i spróbować wycofać operacje przeniesienia plików z folderu Windows?

Możesz to zrobić pod dowolnym live cd, nie musisz przepinać dysku. Osobiście bym spróbował, bo to może się udać. Przy kopiowaniu nie zamieniaj plików, które system utworzył sobie na nowo. Jak wstanie, to odpal sfc /scannow w cmd.

Jeżeli nie pomoże, to zwyczajnie zainstaluj świeży system na tej samej partycji, bez formatowania dysku. Nie utracisz dzięki temu danych. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez oleksik Użytkownik (530 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 286 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 25 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez Anonim64 Nowicjusz (150 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...