• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Jak stowrzyć program ingerujący w pracę innego programu

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
721 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2018 w C i C++ przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Witam

Stworzyłem niedawno grę w c++ w zwyklej konsoli systemowej. Chciałbym teraz stworzyć program, który będzie mógł ingerować w działanie tej gry, sam ją przechodzić, albo uczyć się w nią grać.

Nie wiem kompletnie jak stworzyć połączenie między tymi programami. Nic nie mogę znaleźć.

Mogę tylko się domyślać, że chodzi o działanie na pamięci i wyszukiwanie potrzebnych informacji przez tego bota.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
Jeśli mają to być dwa osobne programy to pierwszym pomysłem jaki przychodzi do głowy przy komuniikacji między procesami to potok (ang. pipe). https://pl.wikipedia.org/wiki/Potok_(Unix).
komentarz 5 lutego 2018 przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
Interesujące, ale mógłby równie dobrze dopisać w programie zapis do pliku adresów zmiennych mi potrzebnych i za pomocą bota je odczytywać.

Odpalenie dwóch programów czysto hipotetycznie wydaję się nie być problemem, jeśli jeden by działał na drugi. Tzn bot korzystając z klawiatury wykonywałby by operację na tym programie ciągle badając wartości zmiennych, których adres zapisaliśmy w pliku.

Jednak mi chodzi o zautomatyzowanie tego procesu, pod takich względem, aby główny program nie musiał pomagać botowi.
komentarz 7 lutego 2018 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
Jeśli bardziej się zagłębisz w tym jak działa potok to właśnie będzie to czego chesz. Zauważ że jedyną formą komunikacji z grą jest konsola. Zatem można napisać bota który za pomocą potoków będzie "symulował" konsolę. I teraz gra będzie myślała że pisze do konsoli a tak naprawdę będzie wysyłała dane do potoku. Może się to wydawać zawiłe ale należy zdać sobie sprawę tego że (przynajmniej na linuxie) konsola jest tak naprawdę symulowana jako plik podczas operacji wejścia wyjścia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w C i C++ przez Jakub Wrona Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 199 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 13,408 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...