• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

przenoszenie projektu na serwer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,330 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Witam, chcę przenieść projekt napisany  w Laravelu na serwer, czy muszę przenosić wszystkie pliki z katalogu czy mogę wybrać tylko te konieczne, jeśli tak które to pliki?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 4 lutego 2018 przez mi-20
 
Najlepsza
Prawdopodobnie wszystkie są potrzebne, po coś tam w końcu ktoś je umieścił.

Jedyne co możesz zrobić to zainstalować zależności bez deweloperskich (composer install --no-dev), wtedy nie będzie bibliotek, które nie są używane na serwerze produkcyjnym.
komentarz 4 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
przeniesione 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk

wgrałem cały projekt na serwer i otrzymuję taki błąd 

Parse error: syntax error, unexpected '?' in /profiles/s/sh/sho/shop232/shop232.cba.pl/vendor/laravel/framework/src/Illuminate/Foundation/helpers.php on line 233

 

komentarz 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jaką masz wersję PHP na serwerze i jakiej wersji Laravela używasz? Podejrzewam, że po prostu może być ustawiona zbyt stara wersja PHP.
komentarz 4 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
konto na cba.pl a u nich jest różnie

nie wiem jaką mam wersję PHP na serwerze, nie wiem gdzie to sprawdzić.

Co do wersji laravela, używam raczej najnowszej wersji, instalowałem przy użycia composera
komentarz 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Możesz się dowiedzieć wrzucając gdziekolwiek http://php.net/manual/en/function.phpversion.php lub http://php.net/manual/en/function.phpinfo.php

Możesz też poszukać w panelu administracyjnym, gdzieś tam może jest opcja zmiany wersji (taką mam przynajmniej nadzieję).
komentarz 4 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
jeśli nie da się zmienić wersji php na serwerze pozostaje tylko zmiana serwera?
komentarz 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jeśli sprawdzisz, że ten problem powoduje właśnie przestarzała wersja PHP i nie będzie możliwości zmiany to tak, nie widzę innej opcji jak zmiana serwera.
komentarz 4 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
wersja php na serwerze 5.6.33
1
komentarz 4 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

No to jeśli używasz najnowszej wersji Laravel czyli 5.5 to:

https://laravel.com/docs/5.5#installation

PHP >= 7.0.0

0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Witam ponownie, zmieniłem serwer i faktycznie pomogło, nie ma już błędu jednak po wrzuceniu wszystkiego do głównego katalogu, po wejściu na domena.pl otrzymuję listę katalogów projektu, w jaki sposób wykonać przekierowanie?
komentarz 6 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Szczerze mówiąc nie mam za bardzo pomysłu. Jeśli pousuwałeś cały cache i przeszukałeś cały projekt to powinno działać, nie wiem skąd się to bierze nie widząc tego całego u siebie.

Poleciłbym jeszcze zrobienie np. composer dump-autoload albo czyszczenie cache poleceniami artisana, ale jak rozumiem to hosting współdzielony, więc może być z tym ciężko (chyba że masz dostęp również po SSH).
komentarz 6 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
Jeszcze jeśli chodzi o usunięcie cache czy mają to być wszystkie pliki z folderu bootstrap/cache czy services.php, config.php i packages.php mają zostać?
1
komentarz 6 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Spróbowałbym usunąć wszystko z bootstrap/cache/, w końcu to tylko cache.
komentarz 6 lutego 2018 przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
No i pomogło :) Dzięki wielki, próbowałem to ogarnąć od wczoraj. I jeszcze jedno, tak na przyszłość, co mi daje dostęp do serwera po SSH?
1
komentarz 6 lutego 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Cieszę się :)

SSH daje Ci po prostu dostęp do konsoli serwera. Możesz tam wykonywać tekstowo wiele rzeczy, choć na hostingu współdzielonym uprawnienia zapewne będą mocno ograniczone. Tu by się przydał np. gdybyś chciał uruchomić cokolwiek z artisana - bez konsoli raczej będzie ciężko, jakieś kombinowanie, aby z poziomu PHP i strony to zrobić. No i poza tym możesz sobie normalnie przenosić, edytować czy usuwać pliki, jak to w konsoli.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 56 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2015 w PHP przez jarek9244 Gaduła (3,430 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...