• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak działa system emailowy?

0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (28,100 p.)

Witam, zastanawia mnie jak działa system emailowy. Chodzi dokładnie o to, że kiedy mam problem piszę do danej firmy na email, a w odpowiedzi dostaję taką wiadomość

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. To jest automatyczna odpowiedź potwierdzającą otrzymanie zgłoszenia. Nasz zespół zajmie się sprawą jak najszybciej. Podczas odpowiedzi prosimy o zachowanie numeru zgłoszenia w temacie wiadomości.

ID zgłoszenia: XXXXX-XXX-XXXXX
   Subject: XXXXXXXXXXXXXXX

Jak dokładnie to się nazywa? I jak coś takiego zrobić? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez Błażej Gonczar Obywatel (1,630 p.)
System mailowy działa następująco:

Wysyłasz maila z aplikacji clienta na podany email (np przeglądarka gmail), po tem server gmaila szuka czy taki email jest w jego bazie danych, jeżeli jest to przesyła do odbiorcy clienta, jeśli nie ma to przesyła na inne servery np o2, wp itp i one tez sprawdzają
komentarz 3 lutego 2018 przez Paweł123 Nałogowiec (28,100 p.)
I co dalej się dzieje? Jak ten e mail trafia do poszczególnych pracowników?
komentarz 3 lutego 2018 przez Błażej Gonczar Obywatel (1,630 p.)
Rozwiń bardziej, wytłumacz problem jaki masz(zakładając że bieżesz to z sytuacji żuciowej)
komentarz 3 lutego 2018 przez Paweł123 Nałogowiec (28,100 p.)
Wysyłam email z zapytaniem do firmy. W firmie pracuje 250 pracowników. Do którego pracowbika trafia mój email?
Jeżeli wysyłasz to jak normalnego emaila to otrzymuje to losowy sapport do ich prywatnej apki a jak jakoś inaczej to dostają na swojąprywatną apke
A dobra teraz zkumałem, wysyłasz wiadomość do bota, on generuje ci id zgłoszenia itp i bot wysyła zgłoszenie na aplikacje sapporta(jego prywatne konto na tej aplikacji) i on po rozpatrzeniu tego wysył ci maila z jego własnego maila z id zgłoszenia tak żebyć mógł rozpoznać że to jest osoba która nie jest oszustem i pisze ci odpowiedz
komentarz 4 lutego 2018 przez Paweł123 Nałogowiec (28,100 p.)
ok, dzięki. Czy znasz jakąś taką aplikację?
komentarz 4 lutego 2018 przez Błażej Gonczar Obywatel (1,630 p.)
Apki które mają sapporty?
komentarz 4 lutego 2018 przez Paweł123 Nałogowiec (28,100 p.)
tak
komentarz 4 lutego 2018 przez Błażej Gonczar Obywatel (1,630 p.)
to są zazwyczaj prywatne aplikacje do których i tak potrzebujesz konta którego nie zrobisz

bo jest one robione przez np microsoft

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 4 września 2017 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2017 w Systemy CMS przez Mariusz08 Nałogowiec (45,420 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 14 września 2016 w PHP, Symfony, Zend przez Lopez Początkujący (460 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

63,362 zapytań

109,629 odpowiedzi

229,035 komentarzy

44,308 pasjonatów

Przeglądających: 179
Pasjonatów: 5 Gości: 174

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...