• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Włąsny serwer www w sieci z podzielnym IP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Witam. Moje połączenie z siecią jest wykonane w taki sposób, że mam identyczne IP z innymi użytkownikami internetu od mojego dostawcy. Wpisując adres IP, który jest widoczny w sieci zewnętrznej, pokazuje się strona internetowa mojego dostawcy. Chciałbym w domu stworzyć sobie mały prywatny serwerek www, jednak nie wiem jak go skonfigurować aby podpiąć go pod wykupioną domenę. Czy ktoś powie, lub wskaże link, który pokaże jak rozwiązać mój problem? Chciałbym aby nic nie wywołało jakiś problemów w sieci. System mojego serwera to Debian.

Z góry dziękuję za próbę pomocy :)

PS. Jestem zielony w sprawach sieciowych więc prosiłbym jakimś przystępnym językiem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Możesz prosić dostawcę o przyznanie prywatnego adresu IP i kombinować jednak bardziej polecałbym Ci kupić mały serwer VPS (można kupić nawet za dolara na miesiąc) i na nim skonfigurować wszystkie usługi serwerowe jakie potrzebujesz. Jeśli coś Ci się zepsuje to jednym kliknięciem możesz postawić system na nowo, możesz go włączyć, wyłączyć zdalnie itp czyli wielka wygoda. Łącząc się z serwerem własnym czyli rozumiem komputerem, który będzie stał u ciebie w domu są trochę schody... Zresetujesz go np przez przypadek to już nie uruchomisz go zdalnie tylko będziesz musiał fizycznie odwiedzić maszynę, to samo z konfiguracją... coś się skopie w systemie to trzeba będzie instalować system od nowa. W przypadku VPSa nad wszystkim panujesz zdalnie i nie musisz się martwić, że np braknie prądu itp. Polecam VPSa, jest idealny do nauki dla początkującego sieciowca. Jeśli chcesz więcej informacji napisz na PRIV, chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 349 wizyt

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...