• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unreal Engine 4, Blender, Photoshop - Tworzenie tekstur dla UE4

0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w Grafika i multimedia przez Artur Koniec Bywalec (2,120 p.)

Witam! Uczę się tworzyć gry 3D w Unreal Engine 4, stworzyłem już taki prymitywny model dla postaci którą będziemy sterować (Cały tułów, ręce, nogi, będzie można na nie spojrzeć tak jak np. w Outlascie, też z UE4). To także model już jest, i chciałbym go pokolorować, stworzyć tą teksturę. Z tego co wiem muszę model rozłożyć na siatkę (UV Mapping?), i następnie wyeksportować jako zwykły png. Chciałbym tę teksturę wykonać w photoshopie, by sie troszkę w nim podszkolić. I do tego momentu wszystko jest mi jasne, a teraz moje pytanie. Jak wyeksportować model z blender'a oraz teksture z ps, by ustawić ją w UE4? Jakie potrzebuje formaty? Wytłumaczy ktoś? Ew. Poda link do tutorialu typu StepByStep?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez D7470 Gaduła (4,940 p.)
wybrane 6 lutego 2018 przez Artur Koniec

Najlepsza
Cześć!

Z Blendera eksportujesz model jako .fbx i importujesz do UE4 z domyślnymi ustawieniami.

Z Photoshopa eksportujesz teksturę jako .png lub .jpg i wrzycasz do UE4.

W samym Unrealu tworzysz nowy materiał do którego dodajesz tą teksturę i przypisujesz go do modelu.
komentarz 6 lutego 2018 przez Artur Koniec Bywalec (2,120 p.)
Dzięki! Mam już to opanowane w 100% :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 342 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Marcin Ficek Obywatel (1,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2015 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,050 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

62,361 zapytań

108,495 odpowiedzi

226,499 komentarzy

35,443 pasjonatów

Przeglądających: 259
Pasjonatów: 12 Gości: 247

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...