• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Assembler w borland c++ 5.5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
345 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w C i C++ przez znyk Nowicjusz (120 p.)
Ściągnołem sobie kompilator borlanda c++ 5.5 free żeby programik działał pod Windows 10.Ale przy kompilacji kodu wyskakuje mi błąd:

Warning W8002 MAIN.CPP 31: Restarting compile using assembly in function wyswietl_kursor()
Error E2133: Unable to execute command 'tasm32.exe'

Więc ściągnołem sobie Tasm5 ze strony Borlanda, tylko nie wiem gdzie to wypakować, ewentualnie skonfigurować, żeby podłączyć Assembler w kompilatorze C++ ?
komentarz 3 lutego 2018 przez niezalogowany
Protip (uwaga na boku): nie używaj borlanda, szkoda czasu. Wyjaśnienie dlaczego: https://forum.pasja-informatyki.pl/147265/borland-cpp-builder-6-a-pisanie-gier
komentarz 3 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A co ma Borland C++Builder do samego tylko kompilatora Borland C++ 5.5 ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Ściągnołem sobie kompilator borlanda c++ 5.5 free żeby programik działał pod Windows 10.

To żeś sobie kompilator znalazł do Win10 :D Jak chcesz pisać wstawki asm w C++, użyj Visual C++.

 

PS 1. Ściągnąłem

PS 2. Jaki jest dziś sens pisania wstawek asemblerowych w C++?

komentarz 3 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

PS 2. Jaki jest dziś sens pisania wstawek asemblerowych w C++?

A może taki, żeby nauczyć się ASM.

komentarz 3 lutego 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Do tego C++ nie jest potrzebny. Lepiej użyć kompilatora NASM lub innego aktualnego i rzeźbić w czystym asemblerze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Assembler przez Isild Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w Assembler przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2020 w C i C++ przez gandalfero Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...