• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SSD - problemy z dyskiem i instalacją systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
Cześć, mam bardzo dziwne problemy z dyskiem i systemem. Opiszę chronologicznie co się działo.

1) 2 dni temu podczas rozpakowania archiwum (zauważyłem, że przy pierwszej zawieszce pozostalo mi tylko 30 mb na partycji systemowej. Omylkowo rozpakowalem archiwum na C) system  sie zaciął kilka razy a po chwili zupelnie się zawiesił.

2) ponownie uruchomilem. Przez bite 30 min pod logo windowsa kręciły sie te kropeczki w kółko. Znowu restart. Tym razem od razu czarny ekran i komunikat Operating system not found.

3) zbootowalem pendrive z system  (win media creation tool). Wszedłem do biosu, ustawiłem bootowanie na urządzenia zewnętrzne. Restart i nic. Znowu wszedlem do biosu. Zauważyłem że na pozycji Hard Disc Drive jest wartość... none (w biosie oczywiscie). Po paru próbach odpalil sie instalator windowsa. Wszystko szlo dobrze do chwili przydzialania partycji. Żadna nie mogła ustawić się jako systemowa. W końcu wywaliło jakis błąd, nie pamiętam co to bylo. Instalacja została przerwana. Ostatni raz widzialem instalator tutaj właśnie. Zrobilem inaczej:

4) podpiąłem stary dysk HDD. Wszystko działa. Pobralem .iso windowsa (creation tool) i za pomocą programu Rufus nagralem na pena. Zmienilem dyski z powrotem hdd na sdd. Wszedłem do biosu - znowu go nie widział. Dopiero jak ustawiłem bootowanie na dysk twardy i dalem resart, ponownie wszedłem do biosu. Wtedy dysk się pojawił. Ustawiłem bootowanie na urządzenia zewnętrzne, restart - logo win, kropeczki chwile sie pokręcił w kółko i czarny ekran, od ok. 25 min do chwili zakończenia posta.

Moje pytanie brzmi: co tu sie stało? Jak to naprawić?

Dysk ssd jest praktycznie nowy. Montowany byl w wakacje.

Jeżeli są potrzebne jakiekolwiek inne informacje - pytać o wszystko.
komentarz 3 lutego 2018 przez Bartek Woźniak Początkujący (460 p.)
UPDATE:

Przed chwilą włożyłem ten stary HDD. Zasymulowalem na nim reinstal windowsa - bios, potem bootowanie na usb. Kilka sek po restarcie odpalił się instalator, czyli usb jest dobrze zrobiony i można z niego instalować. Nasuwa mi się jeden wniosek - dysk po prostu padł. Mam rację?
komentarz 3 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ja nie ufam pamięciom flashowym póki co...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)
Wychodzi na to że potrzeba ci nowego dysku SSD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 895 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dragonan Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 29 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Kubax Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,011 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...