• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego nie działa ta prosta funkcja?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w JavaScript przez ildan91 Użytkownik (630 p.)

Witam, Mam problem z tą funkcją. Dopiero uczę się JSa. W FCC mówią, że wystarczy przywołać zmienną, żeby pokazało wynik:

function functionWithArgs(c,d)
{
  console.log(c+d)
  
  
  
}

functionWithArgs(5,20);

Tu moja próba ale też się nie powiodła jak sprawić, aby wynik został pokazany przez przeglądarkę?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Funkcja działa prawidłowo.

Wejdź w przeglądarkę i odpal konsolę, np. F12 w Chromie. Tam wprowadź swoją funkcję i ją wywołaj. Zobaczysz na ekranie wynik 25.

Ale uważaj już na początku na tzw. konkatenację znaków. W tym akurat wypadku c + d prawidłowo da wynik dodawania, ale jeśli któryś z argumentów będzie stringiem to zostaną one połączone jako stringi, bez wykonania matematycznego dodawania.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)
niestety nic się nie pokazuje. A nie powinno wszystko działać od razu bez grzebania w tej konsoli?
komentarz 3 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ale w jakim sensie bez grzebania? Ty wywołujesz metodę dostępną w konsoli. Jeśli chciałbyś to pokazać na stronie to najlepiej stwórz po prostu jakiś plik .html i w nim osadź skrypt, który będzie np. odpowiednio pracował na elementach DOM.

Ale musiałbyś dokładniej napisać co chcesz zrobić?
1
komentarz 3 lutego 2018 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)

@ildan91, To tak jakbyś wysłał paczkę do Warszawy i się dziwił, że nie dotarła do Łodzi ;)

komentarz 3 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)

@Tomek Sochacki, Mam plik HTML wpisałem do notepada++ i według free code camp tworzymy funkcje nazywamy ją określamy co ma robić a poza nawiasami ją wywołujemy i określamy wartości c i d. Wynik powinien zostać pokazany bez konieczności wcisnakania f12 i zmieniania czegokolwiek

komentarz 3 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)
<script type="text/javascript">
	function lala(a,b)
	{
	
	console.log(a+b)
	
	
	}
	
lala(6,11);
	
	
	
	

 
		
	
	</script>

 

komentarz 3 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Mam plik HTML wpisałem do notepada++ i według free code camp tworzymy funkcje nazywamy ją określamy co ma robić a poza nawiasami ją wywołujemy i określamy wartości c i d. Wynik powinien zostać pokazany bez konieczności wcisnakania f12 i zmieniania czegokolwiek

sorry, ale nic z tego misz maszu nie rozumiem... nie znam fcc więc nie wiem co tam napisali, a notepad++ to tylko edytor, jeden z wielu i to akurat tutaj nie ma nic do rzeczy.

Napisz dokładnie co chceszosiągnąć i gdzie chcesz tę funkcję wywołać - konsola przegladarki, konsola node, strona www itd. to wtedy pomożemy.

komentarz 3 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)
Chcę, aby przeglądarka po odświeżeniu pokazała mi wynik mojej funkcji. Chcę to zobaczyć tak jak teraz widzisz to co piszę tutaj. Jakiej funkcji użyć aby zobaczyć wynik mojej funkcji. Np zostało określone, że funkcja ma dodać dwa argumenty (a i b). Poza funkcją  wypisują jakaś zmienną która odnosi się do tej funkcji ale już z przypisami wartościami np (5,5). Skoro celem funkcji jest uzyskanie sumy, chciałbym w przeglądarce zobaczyć wynik 10.
0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Za wyświetlanie na stronie odpowiadają między innymi funkcje document.write() lub alert(). Więc zamiast console.log() użyj jednej  z nich.
komentarz 4 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)

@pablop76, rozumiem, ale myślałem, że mogę już w funkcji co dana funkcja ma robić a później dla innerHTML wywołać funkcję z określonymi wartościami dla parametrów ale widać tak się nie da. Tak jak wspomniałem dopiero co w ogóle zacząłem uczyć się programowania więc troszkę kombinuję :) 

komentarz 4 lutego 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
edycja 5 lutego 2018 przez adrian17

Tak, jeżeli funkcja coś zwraca.

function dodawanie(c,d){
return c+d;
}

document.body.textContent = dodawanie(2,5);

 

komentarz 5 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)
fajnie ale dalej nie widzę wyniku na monitorze :(
komentarz 5 lutego 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Kliknij codepen w prawym górny rogu nad moim przykładem.
komentarz 6 lutego 2018 przez ildan91 Użytkownik (630 p.)
okay tu działa, ale ciekawe czemu nie działa w notepad++

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w C i C++ przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 2 września 2019 w C i C++ przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...