• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie pliku .cmd uruchamiającego połączenie vpn.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,296 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez piter.9521 Początkujący (260 p.)
zmienione kategorie 1 lutego 2018 przez piter.9521
Witajcie.

 

Posiadam plik .pbk z danymi do połączenia vpn. Chciałbym napisać skrypt, po którego odpaleniu automatycznie będę łączyć się z vpnem, a jak go ponownie uruchomie to sieć się rozłączy. Jakich poleceń mogę użyć, aby to uzyskać? Będę wdzięczny za przykładową strukturę pliku? Z góry dzięki za odpowiedź.
komentarz 1 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Za pomocą polecenia start w cmd z tego co mi się wydaje nie tylko da się odpalać programy ale także pliki. Są one przekazywane jako argument do domyślnego programu który je odpala, który jest zapisany w rejestrze. więc wystarczy w sumie jedna linijka w bat: dane.pbk zakładając że jest ustawiony defaultowy program.
komentarz 2 lutego 2018 przez piter.9521 Początkujący (260 p.)
Pytam jeszcze po to, że po za uruchomieniem pliku chce wykonać akcję połącz lub rozłącz z siecią, bo tak to by problemu nie było, ale klikać rozłącz i jeszcze potwierdzać, że na pewno to nie za bardzo mi się chcę, a w internecie jakoś nie mogę znaleźć.
komentarz 3 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Rozumiem że ten przycisk masz w jakimś okienku. Jeżeli ten twój program do obsługi vpn nie ma możliwości podania argumentu aby się automatyczni połączyć to sprawa nie jest taka prosta. Musiałbyś napisać bota który kliknie ten przycisk.
komentarz 3 lutego 2018 przez piter.9521 Początkujący (260 p.)
To jest standardowy wpis w windows stworzony przez sekcję Połącz z miejscem pracy; Skonfiguruj połączenie telefoniczne lub połączenie VPN z miejscem pracy. Tylko ja ten wpis przeniosłem z domyślnej lokalizacji do swojej. Dzięki temu nie mam dodatkowej karty vpn, a jak nie będę pracował to wystarczy usunąć zawartość z programem i wpisem vpn. Klikam w plik i mam przycisk połącz, a jak chce się rozłączyć to klikam w ten sam plik i po naciśnięciu rozłącz mam pytanie czy na pewno chcesz się rozłączyć czy coś takiego.
komentarz 3 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
komentarz 3 lutego 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 117 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,600 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Chudy994 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...