• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hub USB podłączony do tableta i ładujący go

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,574 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Cześć.
Mam potrzebę podłączenia do tableta myszki, klawiatury i czytnika kodów kreskowych, wszystkie 3 na kablu. Z tego, co poczytałem, to można to zrobić za pomocą aktywnego  huba USB. Taki hub zasila podłączone do niego urządzenia, ale czy daje również napięcie w kierunku odbiornika takiego huba i  mógłby jednocześnie ładować tableta?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Patrząc ze strony czysto teoretycznej, to raczej tak nie zadziała, chyba że masz tablet z dod portem USB, to wtedy zasilanie idzie od huba, a hub podłączasz przez dod USB. Jak masz tylko jedno złącze typu micro-usb (lub pochodna tego) to raczej możesz tylko jedno osiągnąć.
komentarz 1 lutego 2018 przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Znalazłem coś takiego: HUB micro 3x USB OTG Rozdzielacz + ładowanie

co powinno rozwiązać mój problem.
komentarz 1 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Też znalazłem, ale te co widziałem to mają albo ładowanie albo OTG
komentarz 1 lutego 2018 przez Bartess Gaduła (3,630 p.)
Pewności nie mam, ale na tym filmie koleś pokazuje, że działa:
https://www.youtube.com/watch?v=l2me5eghDtQ
Zastanawia mnie tylko zastosowanie w takim przypadku przełącznika. Być może przełączenie z OTG na ładowanie powoduje przełączenie podłączonych urządzeń z zasilania z ładowarki na zasilanie z tableta? Chociaż też chyba nie do końca tak jest, bo za zasilanie odpowiada w kablu USB 1 (i ta sama) para w obu przypadkach.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez ninjapolski2 Początkujący (280 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez HEROS11FMXD Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...